Zeka uron Kombëtaren: Jeni krenaria e gjithë shqiptarisë

Nën entuziazmin e një loje të mrekullueshme mes ekipit kosovar dhe atij anglez, Zeka pak minuta pas përfundimit të ndeshjes, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka uruar Kombëtaren kosovare.

”Bravo Kosovë! Kombëtarja jonë, krenaria e gjithe shqiptarisë!, ishin fjalët dedikuese dhe uruese nga Zeka.

Kujtojmë se, në lojën e parafundit ekipi i Kosovës ka shënuar fitore kundrejt Çekisë, dhe e veçanta e natës së sotme ishte pikërisht rezultati përfundimtar, me 3 gola të shënuara, ndonëse Anglia ishte në epërsi, por prapë se prapë ky rezultat nuk pritej me një ekip siç është ekipi anglez ( djepi i futbollit). Një traditë fitoresh në gati secilën ndeshje po e përcjell kombëtaren./PARROTLLA.NET/

Shpërndaje

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*