Tre të vdekur pas përplasjes së trenit në New Jersey

Të paktën tre persona raportohet të kenë vrarë dhe më shumë se 100 janë  plagosur, pasi një tren i udhëtarëve u përplas në një stacion hekurudhor në New Jersey të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, raporton BBC, përcjellë Klan Kosova.

Ekipet e emergjencës tashmë janë në vendin e ngjarjes.

Shpërndaje