Trajneri i Milanit akuzon gjyqtarët se i ndihmuan Juventusit

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, ishte i zemëruar pas ndeshjes kundër Juventusit shkaku i penalltisë që ua dha bardhezinjve barazimin 1:1 afër fundit të ndeshjes, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë në San Siro.

Goditja “volley” e Ante Rebicit e kaloi Milanin në epërsi pas më shumë se një ore lojë, pas një dominimi të lojës nga ana e kuqezinjve. Mirëpo, vendasit e pësuan pak minuta më vonë, kur Theo Hernandez u ndëshkua me karton të kuq.

Juventusit iu desh një penallti në minutat e fundit të ndeshjes për ta barazuar rezultatin, përkundër që po luante me një lojtar më shumë. Për më tepër, penalltia u cilësua e padrejtë nga tifozët kuqezinj pasi që Davide Calabria u ndëshkua që e bllokuar goditjen e Cristiano Ronaldos me dorë.

Ronaldo u tregua i saktë nga pika e penalltisë, mirëpo trajneri i Milanit beson se ajo penallti nuk duhet të ishte referuar pasi që Calabria kishte qenë i kthyer me shpinë nga topi dhe nuk e kishte bllokuar goditjen me dorë qëllimisht, pasi që as nuk e kishte parë topin.

“U zemërova më së shumti sepse ndaj Zlatan Ibrahimovicit ishte bërë një ndërhyrje e parregullt më parë gjatë atij aksioni”, tha Pioli, duke folur për Rai.

“Për më tepër, mua më kujtohet se gjyqtarët i treguan videot nga penalltia në ndeshjen Cagliari – Brescia në fillim të sezonit dhe thanë se vendimi kishte qenë i gabuar, pasi që lojtari s’e kishte parë topin”.

“Edhe në këtë rast situata ishte e njëjtë me Calabrian, ai s’e pa topin. Ti nuk mund ta presësh dorën e për të kërcyer duhet t’i përdorësh edhe duart”.

Shpërndaje

27 Comments

 1. Pingback: buying viagra cheap

 2. Pingback: best erectile dysfunction pills

 3. Pingback: best ed medication

 4. Pingback: buy ed pills

 5. Pingback: cialis online

 6. Pingback: cvs pharmacy

 7. Pingback: vardenafil online

 8. Pingback: online casinos usa

 9. Pingback: real money casino online usa

 10. Pingback: buying viagra online

 11. Pingback: real money casino online usa

 12. Pingback: real casinos online no deposit

 13. Pingback: buy cialis online

 14. Pingback: cash loan

 15. Pingback: online loans

 16. Pingback: payday loans online

 17. Pingback: viagra cost

 18. Pingback: cialis generic

 19. Pingback: san manuel casino online

 20. Pingback: vegas live online casino

 21. Pingback: cialis to buy

 22. Pingback: casino online gambling

 23. Pingback: cialis 5 mg

 24. Pingback: cialis to buy

 25. Pingback: cialis 5 mg

 26. Pingback: what is the best casino app for ipad

 27. Pingback: online casino

Leave a Comment

Your email address will not be published.