Të dhënat e 24 orëve: 224 të infektuar dhe 152 të shëruar

Naser Ramadani, nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, në një konferencë për media bashkë me ministrin e Shëndetësisë, ka thënë se kohët e fundit situata epidemiologjike në Kosovë është rënduar.

Ai ka thënë se në 24 orët e fundit janë kryer gjithsejtë 434 mostra nga të cilat 224 kanë rezultuar pozitiv.
Derisa janë shëruar gjithsej 152 pacientë.

152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Saturday, August 1, 2020

Shpërndaje

Comments are closed.