Sporti italian solidarizohet me viktimat e tërmetit, Juventusi ndan 150 mijë euro

Në të gjitha ndeshjet e Serie A dhe Serie B do të mbahet një minutë heshtje për 250 viktimat.

Juventusi që ka ndarë nga Fonacioni Agnelli mbi 150 mijë euro për të asistuar për viktimat, ndërsa ka ndarë edhe dy bileta për një darkë me trajnerin Max Allegri, që do të shiten në ankand.

Presidenti i Lazios, Claudio Lotito, ka luajtur për Amatrice Calcio (vendimin ku e ka kapur tërmeti) kur ka qenë i ri. Ai ka premtuar ndihmë për këtë vend.

Po ashtu të gjitha sportet tjera do të bashkohen për të nderuar viktimat me yje si Valentino Rossi dhe Tania Cagnotto.  
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Lexoni po ashtu:  ZYRTARE: FSHF godet Skënderbeun, titulli i takon Partizanit