Rusia i mposht 10 shtete

Rusia i ka mposhtur 10 shtete – përfshirë Kinën – për ta fituar betejën e biatlonin e tankeve.

Rusia triumfoi në Lojërat Ndërkombëtare të Ushtrisë 2017, transmeton Express.

Në këtë lojë, ekipet duhet t’i kalojnë çdo pengesat dhe ta godasin cakun në lëvizje.

Ushtrinë nga 28 vende morën pjesë. Kazakistani doli i dyti, ndërsa fitues i këtij viti është Rusia, përsëri.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Lexoni po ashtu:  LSDM-ja shpalli fitore në më shumë se 40 komuna