Real Madridi e vëzhgon adoleshentin e Manchester City

Real Madridi është duke e gjurmuar përparimin e adoleshentit të Manchester City, Brahim Diaz, sipas OK Diario.

Përfaqësuesi spanjoll U-21 ka mahnitur nga përgatitjeve parasezonale për City, si dhe ka shënuar gol kundër Real Madridit në turneun ICC në Shtetet e Bashkuara, transmeton Express.

Me Real Madridin që është në kërkim të adoleshentëve më të mirë në futboll, Diaz, i cili mund të luajë si anësor apo edhe si 10-sh, ka dalë të jetë cak i klubit madrilen.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Lexoni po ashtu:  ​Trajneri i Sociedadit tregon si mund ta mposhtin Realin