Plazhet më të popullarizuara të Evropës (FOTO)

Verë, diell dhe rërë.

Evropa ka rreth 37 mijë kilometra vijë bregdetare dhe, falë lehtësimit të kufizimeve shkaku i koronavirusit, shumica e plazheve janë përsëri të hapura.

Plazhet më të njohura të Evropës vazhdojnë të jenë të magjishme dhe më poshtë keni disa prej tyre.

Warnemünde, Gjermani

Sankt Peter-Ording, Gjermani

Playa Es Trenc, Mallorca, Spanjë

Playa la Barrosa, Spanjë

Camogli, Itali

L’Escalet, Francë

Keremma, Francë

Plazhi i Elafonisi, Kretë, Greqi

Praia do Marinha, Portugali

Plazhi i Podrace, Brela, Kroaci

Plazhi i Orzechowo, Poloni

Shpërndaje

Comments are closed.