Njerëz, bëhuni njerëz, dreqi ta hajë!

Nga Mentor Kikia

Dakord shume, duhet te kemi me shume plazhe publike. Njerezit kane nevoje te qendrojne ne rere nese nuk duan apo nuk kane mundesi te paguajne shezllonet. Dhe qeveria duhet ta garantoje kete me patjeter.

Po ketyre plehrave si tia bejme?

Kur shkoni dhe uleni ne rere, hani ushqimet e pini birre e uje, perse nuk i merrni me vete mbeturinat ti coni tek koshi?

Edhe pas 30 vjetesh, kur hanim ne rere e dhne det, serish keshtu do te vazhdojme?

Edhe pasi keni dale jashte, keni pare bote dhe qyteterim me sy, keni pare qytete te paster, ku nuk hidhet pertoke asnje bish cigareje, serish do te ikni duke i lene shishet, bidonat e pjatat ne rere?

Shpërndaje

Comments are closed.