Me ndihmën e rusëve, vriten 25 xhihadistë në Siri

Të paktën 25 xhihadistë të grupit të Shtetit Islamik (ISIS) u vranë gjatë një operacioni të ushtrisë siriane – me mbulim nga ajri nga pala ruse – në qendër të vendit.

 

Me mbështetjen e Moskës, ushtria e regjimit të Bashar al-Assad po ndërmerr prej disa muajsh një ofensivë për t’i rimarrë ISIS-it rajonin e gjerë shkretëtirë që shtrihet në kufijtë irakianë dhe jordanezë.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Lexoni po ashtu:  Vazhdon përhapja e fruthit, sëmundja e prek edhe një mjek të QKUK-së