Mot me diell dhe pjesërisht i vranët

Sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

   Vranësirat në disa pjesë, kryesisht në qendër dhe veriperëndim të vendit kanë mundësi të shoqërohen me reshje afatshkurta shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-7m/s.

Shpërndaje

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*