Ministri Lekaj: Po e ndryshojmë infrastrukturën në vend dhe kurrë më s’do të ketë stërzgjatje të projekteve

Sot, ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj me bashkëpunëtor, i shoqëruar edhe nga deputetë të Kuvendit të Kosovës, realizuan vizitë inspektuese në segmentin e fundit të Autostradës “Arbën Xhaferi”, me ç’rast inspektuan punimet që janë duke u realizuar në urën më të gjatë në rajon, e cila është edhe njëra nga vlerat e arkitekturës infrastrukturore në vend.

Ministri Lekaj duke folur për rëndësinë e kësaj autostrade dhe për progresin e bërë në këtë segment, tha se ai është i kënaqur me punët që janë bërë dhe po bëhen dhe se tashmë është krijuar një standard i lartë  i infrastrukturës rrugore në Kosovë dhe se infrastruktura rrugore dhe qarkorja e autostradave do të përmbyllet brenda katër viteve .

Lekaj tha se përmbyllja e infrastrukturës rrugore ka ndikim në zhvillimin ekonomik dhe rritjen e potencialit turistik në vend dhe krijon lidhje të korridoreve që e rrethojnë Kosovën. Ministri Lekaj tha se ky projekt ndikon edhe në rritjen e GDP-së, sepse në Autostradën “Arbën Xhaferi”, janë të nënkontraktuara 344 kompani, me mbi tre mijë punëtorë dhe tetëdhjetë përqind e buxhetit mbetet në Kosovë, duke shtuar se, projektet e tilla kanë mbështetjen e Parlamentit të Kosovës dhe këtë e dëshmon më së miri prania e deputetëve, në këtë vizitë inspektuese.

Ministri  Pal Lekaj, po ashtu ka thënë se janë të përkushtuar që ta ndryshojnë politikën e deri tashme kur projektet janë stërzgjatur, duke ripohuar edhe një herë se kjo autostradë do të përfundojë me 31 dhjetor të këtij viti.

Ministri Lekaj saktësoi se investimet e këtij lloji, mundësojnë integrimin rural e urban të Kosovës, por mbi të gjitha po bëhemi epiqendër moderne e lidhjes së korridoreve ndërkombëtare, ndërsa duke folur për angazhimet dhe mbështetjen që Ministria e Infrastrukturës, e ofron në projekte të ndryshme, ministri Lekaj tha se janë 42 milionë euro që janë ndarë për mbështetje të të gjitha komunave në vend, pa dallim se nga kush janë të menaxhuara ato komuna dhe krejt kjo vetëm që të ndryshohet pozitivisht infrastruktura në vend./Parrotlla.net/

Shpërndaje

125 Comments

 1. Pingback: viagra super active

 2. Pingback: cheap erectile dysfunction

 3. Pingback: online ed pills

 4. Pingback: buy ed pills

 5. Pingback: buy cialis

 6. Pingback: canada pharmacy

 7. Pingback: Buy cialis

 8. Pingback: online vardenafil

 9. Pingback: vardenafil generic

 10. Pingback: best casino online

 11. Pingback: best online casino for money

 12. Pingback: cheap viagra

 13. Pingback: real money casino app

 14. Pingback: legitimate online slots for money

 15. Pingback: cialis cialis online

 16. Pingback: short term loans

 17. Pingback: payday loans online

 18. Pingback: online loans

 19. Pingback: viagra 100mg

 20. Pingback: new cialis

 21. Pingback: doubleu casino online casino

 22. Pingback: casino online usa

 23. Pingback: buy cialis

 24. Pingback: most popular online casino slot games

 25. Pingback: cialis buy

 26. Pingback: best real money online casinos

 27. Pingback: visitar a homepage do usuario

 28. Pingback: cialis 5 mg

 29. Pingback: buy cialis

 30. Pingback: generic cialis

 31. Pingback: viagra 100mg

 32. Pingback: casino real money

 33. Pingback: play online casino real money

 34. Pingback: online casino games

 35. Pingback: free casino games

 36. Pingback: viagra sildenafil

 37. Pingback: sildenafil online

 38. Pingback: tadalafil canadian pharmacy

 39. Pingback: cialis tadalafil

 40. Pingback: tadalafil canadian pharmacy

 41. Pingback: cialis online

 42. Pingback: gambling games

 43. Pingback: casino games

 44. Pingback: Viagra 50 mg online pharmacy

 45. Pingback: Viagra 50mg generic

 46. Pingback: cost of Viagra 130mg

 47. Pingback: Viagra 120mg prices

 48. Pingback: Viagra 25mg purchase

 49. Pingback: Viagra 200mg for sale

 50. Pingback: Viagra 150 mg otc

 51. Pingback: Cialis 40mg pharmacy

 52. Pingback: Cialis 10 mg coupon

 53. Pingback: Cialis 40mg coupon

 54. Pingback: Cialis 10mg prices

 55. Pingback: Cialis 40mg otc

 56. Pingback: tadalafil 10mg no prescription

 57. Pingback: lasix 40 mg united kingdom

 58. Pingback: finasteride 1 mg price

 59. Pingback: abilify 20mg prices

 60. Pingback: amoxicillin 500mg over the counter

 61. Pingback: arava 20 mg pills

 62. Pingback: strattera 18 mg cheap

 63. Pingback: buy aricept 5 mg

 64. Pingback: how to purchase arimidex 1 mg

 65. Pingback: ashwagandha 60caps cost

 66. Pingback: avapro 300 mg generic

 67. Pingback: baclofen 25 mg purchase

 68. Pingback: bactrim 800/160 mg without prescription

 69. Pingback: buspar 5mg medication

 70. Pingback: casodex without a prescription

 71. Pingback: how to buy catapres 100 mcg

 72. Pingback: celebrex 100 mg no prescription

 73. Pingback: celexa purchase

 74. Pingback: cephalexin 500 mg for sale

 75. Pingback: cipro coupon

 76. Pingback: claritin price

 77. Pingback: casino

 78. Pingback: casino slots

 79. Pingback: slot machine

 80. Pingback: online casino real money

 81. Pingback: real money online casino

 82. Pingback: real casino

 83. Pingback: casino

 84. Pingback: real online casino

 85. Pingback: free slots online

 86. Pingback: free slots

 87. Pingback: cheapest car insurance quotes

 88. Pingback: allstate car insurance

 89. Pingback: aaa car insurance quotes reviews

 90. Pingback: first acceptance insurance

 91. Pingback: aaa car insurance quotes reviews

 92. Pingback: automobile insurance quotes

 93. Pingback: progressive auto ins

 94. Pingback: usaa car insurance

 95. Pingback: allstate car insurance quotes

 96. Pingback: payday loans pa

 97. Pingback: payday loans omaha

 98. Pingback: online installment loan lenders

 99. Pingback: best quick loans online

 100. Pingback: Best price viagra

 101. Pingback: advance payday loans online

 102. Pingback: cbd oil reviews complaints

 103. Pingback: buy cbd oil with thc

 104. Pingback: cbd oil for cancer

 105. Pingback: difference between hemp oil and cbd oil

 106. Pingback: cbd oil for cats benefits

 107. Pingback: cbd oil for cancer patients

 108. Pingback: cbd oil for arthritis pain relief

 109. Pingback: cbd hemp oil benefits for pets

 110. Pingback: cbd oil for pain relief

 111. Pingback: my paper writer

 112. Pingback: law essay writing service

 113. Pingback: freedom writer essay

 114. Pingback: middle school homework

 115. Pingback: buy papers online

 116. Pingback: where to buy clomid 50 mg

 117. Pingback: clonidine united states

 118. Pingback: clozaril 100mg for sale

 119. Pingback: US viagra sales

 120. Pingback: colchicine australia

 121. Pingback: buy combivent 50/20 mcg

 122. Pingback: coreg pharmacy

 123. Pingback: compazine over the counter

 124. Pingback: coumadin australia

 125. Pingback: Buy generic viagra online

Leave a Comment

Your email address will not be published.