Milaim Zeka pas futjes së xhandarmërisë serbe në Kosovë: Ku janë këta që shkumojnë patriotizëm?

Shkruan: Milaim Zeka

Ku jane more keta qe po shkumojne patriotizem?

Xhandarmeria serbe ka hy deri ne Karaçeve, ka kalu afer nje restoranti, edhe bajagi qenkan shqetesu banoret e kesaj ane.

Po pse mu shqetesu, kur pararoje te mbrojtjes te Atdheut e kemi LVV, me Albinin ne ball?! Pse mu shqetesu kur keta e tremben edhe Shtepine e Bardhe, e le ma pese polic serbe?! Pse mu shqetesu kur keta edhe pordhen e shenderrojne ne bombe atomike, kur eshte ne pyetje mbrojteja ndaj Serbise?!

Pastaj e kemi pjesen tjeter te partive qe shkumojne patriotizem, bash sikur viçat kur mertypin shtalba te njome. Edhe keta turren, po ama brenda kolibes.

E kemi grupin e trete, qe ashte komplet jashte ketyre skemave. Atyre vetem me ua permend Serbine, kaps bahen. Fryhen nga barku e nje jave nuk shohin qenef me sy.

Ndegjoni ju populli i shkrete: Thoni rrnofte Amerika, rrnofte Bonstili, dhe rrnofshin gjithe ushtaret e KFOR-it, se per shtet qe kemi, e sa per politike qe po bejme, bash jo ne Karaçeve, po deri te Hotel Grandi ne Prishtine vijne. E pastaj qysh i zmbrapsin do deputet e politikan trima, na mbetete me i pa…!!!

Shpërndaje

Comments are closed.