Michael Jordan dhuron 2 milionë dollarë për të ushqyer amerikanët në nevojë

Michael Jordan dhuroi 2 milionë dollarë nga dokumentari i ri për të ndihmuar amerikanët.

“The Last Dance” flet për jetën e Michael Jordan, gjashtë herë kampion i Chicago Bulls, shkruan CNN.

Tani, disa të ardhura nga dokumentari fitues i Emmy-t do të shkojnë drejt pjatave të nxehta për të uriturit e kombit.

Jordan të mërkurën falënderoi Airness, për një dhuratë prej 2 milionë dollarë për organizatën, e cila po shtyn një numër amerikanësh në sigurinë ushqimore.

“Në këto kohë sfiduese dhe në një vit vështirësie të paimagjinueshëm për shkak të COVID-19, është më e rëndësishme se kurrë të ndalosh dhe të falënderosh”, tha 14-herë fituesi i NBA All-Star në një tweet në Twitter.
“Unë jam krenar që po dhuroj të ardhura shtesë nga ‘The Last Dance’ për Feeding America dhe bankat anëtare të saj të ushqimit në Carolinas dhe Chicago,” tha Jordan.

Dokumentari me 10 pjesë i ESPN për një nga basketbollistët më të mëdhenj në histori u mirëprit në prill, afër fillimit të pandemisë.

Shpërndaje