Meta për Haradinajn: Nuk ka pabesi që e thyen heroin e kombit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se nga sot, të gjithë duhet të flenë më pak e të shqetësohen e të bashkohen që paqja e siguria e Kosovës e rajonit të jenë të pacenuara.

Ai tutje ka shtuar se është krenar për Ramush Haradinajn dhe i bindur në pafajësinë e tij

“Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen Burrin e Shtetit dhe Heroin e Kombit!
Nga sot të gjithë duhet të flemë më pak, të shqetësohemi më shumë dhe të bashkohemi më fort që Kosova dhe rajoni ynë të jenë të pacenuar në paqen dhe sigurinë tonë, si dhe në të ardhmen europiane”, ka shkruar ai.

Shpërndaje

Leave a Comment

Your email address will not be published.