Memuaresh bëhet me skuadër të re (Foto)

Ledian Memushaj karrierën do ta vazhdoj në Benevento

Sipas Gazzetta dello Sport, skuadra e sapo inkuadruar në Serie A, Benevento, është një hap larg transferimit të Ledian Memushaj nga Pescara.

Gazeta e partishme sportive italiane shkruan se Benevento dhe Pescara kanë mbetur të përcaktojnë formulën e transferimit të Memushajt.

Mesfushori i Kombëtares shqiptare te Benevento do të bashkohet me mbrojtësin shqiptar, Berat Gjimshitin, i cili është huazuar te kjo skuadër nga Atalanta për një sezon.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Lexoni po ashtu:  Të gjitha rezultatet e ndeshjeve të sontme në Ligën e Kampionëve