LAJME Lëndohen gjashtë polic të Maqedonisë, duke tentuar të ndalojnë një rrahje masive

Incidenti ka ndodhur rreth orës 16 e 40 dhe është shkaktuar nga tifozët e Pelisterit, të cilët pas përfundimit të ndeshjes, janë përleshur me qytetarët.

Në tentim për të parandaluar përplasjen, ka ndërhyrë policia, por që është sulmuar nga ana e tifozëve. Nga ky incident, janë lënduar gjashtë policë, ndërkaq janë lënduar edhe tifozë. Me këtë rast, policia ka arrestuar disa tifozë të Manastirit./Telegrafi/

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Lexoni po ashtu:  Pse llapjanët e bëjnë `be’ shpesh Kuranin? (VIDEO)