Kurti takon Ambasadorin e ri britanik në Kosovë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka zhvilluar një takim me ambasadorin e ri të Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbot.
Sipas njoftimit të Lëvizjës Vetëvendosje Kurti i ka treguar objektivat e tij që ka për ç’kapjen e shtetit dhe luftimin e korrupsionit.“Përgjatë bisedimit Kryetari Kurti shprehu shqetësimin se Kosova ka nevojë për reforma me objektiv çkapjen e shtetit dhe luftën kundër korrupsionit e krimit të organizuar. Për luftimin e tyre është i nevojshëm edhe koordinimi me partnerët tanë ndërkombëtar

Shpërndaje

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*