Këto ushqime ju vënë menjëherë në gjumë

A e dini se cilat janë ushqimet që të vënë menjëherë në gjumë?

Spinaqi është një nga ato ushqimet të cilat bëjnë relaksimin e muskujve dhe ndihmojnë në gjumin e qetë, përcjell lajmi.net

Prodhimet e qumështit, farat e susamit, orizi, tërshëra, frutat e thata, qershitë, bananet janë gjithashtu ushqime të cilat ju ndihmojnë të keni një gjumë të rehatshëm dhe pa shqetësime.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Lexoni po ashtu:  E shpejtë dhe efektive: Dieta me kumbulla të thata