Këto janë dobitë e sodës së bukës

Soda e bukës kushton pak por vlera e saj është e shumëfishtë, përcjell lajmi.net

Këtë përbërës mund ta përdorni për të zbardhuar dhëmbët, apo si maskë për fytyrë. Gjithashtu soda e bukës është e njohur për luftimin dhe pastrimin e parazitëve nga frutat dhe zarzavatet.

Me të po ashtu mund të shmangni erën e djersës nga sqetullat dhe këmbët.

Ndihmon edhe në tretje të ushqimit, pastrim të tapetit si dhe lufton kripërat e depozituara të ujit në lavatriçe dhe enëlarëse.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Lexoni po ashtu:  Palltot më të bukura për sezonin vjeshtor: Modele elegante për çdo ditë! (FOTO)