Ja sa vota morën Ganimete Musliu dhe Blerta Deliu në Skenderaj (FOTO)

Koalicioni PAN në komunën e Skenderajt ka fituar bindshëm me 84.34 për qind të votave në zgjedhjet nacionale.
Kandidatja për deputete nga Partia Demokratike e Kosovës, Ganimete Musliu ka marrë 4 mijë e 758 vota, raporton lajmi.net.

Ndërsa Blerta Deliu-Kodra po ashtu nga PDK, ka marrë 3 mijë e 23 vota.

Në këtë komunë lideri i PDK-së, Kadri Veseli ka ka thyer rekord duke marrë 12 mijë e 710 vota.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn
Lexoni po ashtu:  Daka: Jemi kujdesur që rezultatet këtë herë të publikohen më shpejt