Identifikohet autori i sulmit në spital në Nju Jork

Burri që hapi zjarr në një spital në Nju Jork duke vrarë një person dhe plagosur dhjetëra të tjerë është identifikuar.

Policia tha se ai është doktori Henry Bello, ish-punonjës i këtij spitali.

Sulmuesi ishte veshur me mantel të bardhë që veshin mjekët në spitalin në Bronx.

Policia po heton rastin derisa ende nuk ka dhënë detaje tjera.

Shpërndaje

Comments are closed.