Horoskopi Ditor 21 Nëntor 2019

Horoskopi Ditor

21 Nëntor 2019

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Kjo e enjte do të sjellë zgjidhje për një sërë çështjesh me interes. Bëni mirë që ti zgjidhni sa më parë, për sa kohë që nuk e keni Marsin kundër. Tregohuni të kujdesshëm, pasi mund të lodheni.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Hëna ju shtyn drejt një dëshire për të rikuperuar. Zhvillime pozitive parashikohen për gjithë çiftet që duan të bëhen me fëmijë dhe të ndryshojnë punë. Jeni përballur me probleme me paratë, ndaj do ju duhet që të punoni për zgjidhjen e kësaj situate.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Gjatë kësaj të enjteje do të ndiheni disi të lodhur dhe të shpërqendruar. Por po afron dhjetori dhe ky muaj do të zgjidhë shumë problematika me shpejtësi.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Paolo Fox parashikon një shkëputje nga gjithë sa ju rrethon. Mund të jeni në kërkim të ndjenjave dhe stabilitetit, ndaj përqendrohuni në këtë drejtim.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Kjo është një periudhë thelbësore për të nxjerrë ndonjë lekë. Për ju përveçse problem, është një fiksim i vërtetë ana financiare. Nëse nuk do të keni një punë të re, diçka alternative do ju ndihmojë.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Kjo periudhë është e mbushur me lodhje dhe me ndonjë sforcim më shumë. Astrologu i quan prova të fatit, ndaj nuk duhet të ndiheni viktimë e rrethanave.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Mungesa e kënaqësisë sentimentale, kërkon që të jeni më të gatshëm për rikuperim. Bëni mirë që të shihni përreth, ndonëse mund të mos bëni zgjidhjen më të mirë.

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Nëse jeni duke luftuar për dashurinë, bëni mirë që të përfshiheni pak më pak, për të kuptuar se çfarë nuk funksionon. Presioni i jashtëm dhe shpezimet e tepërta, ju kanë shkaktuar jo pak probleme.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Ju pret një ditë e mbushur me nervozizëm. Mundohuni që të mos përhumbeni totalisht pas gjërave, pasi nuk ka probleme të pazgjidhshme, sidomos edhe prej faktit se Dielli është në shenjën tuaj.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Yjet favorizojnë zgjedhjet e reja, modifikimet dhe idetë premtuese. Sa i takon sferës sentimentale ju presin emocione të bukura dhe një fundjavë interesante.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Yjet këshillojnë që të guxoni, sidomos në dashuri. Pas shumë kohësh në vetmi, do të arrini që të zbuloni dashurinë.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Bëni kujdes ndaj polemikave sidomos në punë, aty ku pavarësisht pozicionit të qëndrueshëm për vite me radhë, gjërat mund të ndryshojnë. Por kjo nuk do të thotë se çdo gjë do të ecë për mirë.

Shpërndaje