Google paralajmëron faqe të veçantë për koronavirusin

Kompania gjigante amerikane, Google, ka njoftuar se është duke punuar me qeverinë e Shteteve të Bashkuara për zhvillimin e një uebfaqeje mbarëkombëtare, e cila do të ofronte ndihmë për amerikanët, të cilët duan të informohen për simptomat e koronavirusit, faktorët e rrezikut dhe mënyrën e testimit.

“Jemi në bashkërendim të plotë dhe po vazhdojmë të punojmë me qeverinë amerikane për ta kufizuar përhapjen e virusit Covid-19, për t’i informuar qytetarët dhe për ta mbrojtur shëndetin e komuniteteve tona”, thuhet në deklaratën e kësaj kompanie.

Presidenti amerikan, Donald Trump, e falënderoi të premten gjigantin e teknologjisë për zhvillimin e një faqeje, për të cilën ai tha se do t’i ndihmojë njerëzit për të vendosur nëse kanë nevojë të testohen për koronavirus, duke shtuar se 1700 inxhinierë janë duke punuar për ndërtimin e faqes.

Menjëherë pas deklaratës së presidentit, vlera e aksioneve të kompanisë “Alphabet”, e cila është pronare e kompanisë Google, u rrit për më shumë se nëntë për qind, shkruan “Reuters”.

Zyrtarët amerikanë janë përballur me presion për rritjen e kapaciteteve të testimit të popullatës për koronavirus, i cili tashmë është përhapur në pothuajse të gjitha shtetet e ShBA-së.

Shpërndaje

7 Comments

  1. I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!…

  2. I admire your work, thanks for all the great posts.

  3. You have brought up a very good points, thankyou for the post.

  4. What’s up with the new WordPress dashboard??? I don’t eff how to job it!!!.

  5. Its excellent as your other content : D, appreciate it for posting.

  6. I’ve been absent for some time, but now I remember why I used to love this site. Thanks, I will try and check back more often. How frequently you update your site?

  7. Pingback: printable viagra coupon

Leave a Comment

Your email address will not be published.