Gold AG lanson këngën “Prej Shqipnie”

Gold AG ka publikuar tjetër këngë me motive patriotike.

Gold AG sapo ka sjellë një tjetër këngë të re, në vargun e projekteve që i ka paralajmëruar për muajin nëntor.

“Prej Shqipnie”, mban titullin kënga e re e Goldit, e cila erdhi e vizualizuar edhe me klip dhe pjesë e tij është edhe Çun Lajçi.

Ky i fundit madje ka recituar edhe disa vargje në këtë këngë, ndërsa për orkestrimin u kujdes Fatos Canolli.

 

Ashtu sikurse pothuajse të gjitha projektet tjera, edhe tekstin dhe muzikën e kësaj kënge e punoi vet Goldi.

Videoklipi i këngës “Prej Shqipnie” u punua nga Urban Graphics.

https://www.instagram.com/p/CIDDEbilceC/?utm_source=ig_embed

Shpërndaje