Dua Lipa dominon në nominimet kryesore të “Grammy Awards 2021”

Dua Lipa ka thyer rekord në nominimet e “Grammy Awards 2021”.

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka thyer edhe një rekord, shkruajnë mediat e huaja.

Dua ka dominuar së bashku me Beyonce dhe Taylor Swift në nominimet kryesore të “Grammy Awards 2021” dhe sigurisht se ky është një tjetër sukses i madh i saj.

Ajo po kryeson në tre çmimet kryesore, “Regjistrimi muzikor më i mirë i vitit”, “Kënga më e mirë e vitit” dhe “Albumi më i mirë i vitit”.

Këto janë disa nga kategoritë ku u nominua Dua Lipa:

Albumi i vitit

Future Nostalgia — Dua Lipa

Regjistrimi muzikor më i mirë i vitit

Don’t Start Now

Kënga e vitit

Don’t Star Now

Performanca më e mirë POP

Don’t Start Now

Albumi më i mirë POP

Future Nostalgia

Vokali më i mirë i albumit POP

Future Nostalgia

Kujtojmë se dje në “AMA 2020” ajo fitoi çmimin e “Këngës më të preferuar Pop”.

Shpërndaje