Disa “njerëz”, për luftëra politike të pështira prekin edhe në shenjtërinë e idealit

Shkruan: Edlira Qefalija

Jane ca vemje, se me vjen turp ti etiketoj si njerez, qe per luftera politike te peshtira arrijne deri aty sa prekin edhe ne shenjterine e Idealit dhe fjales se thene.
Montazhin e njohim shume mire dhe eshte e qarte drita e diellit se fjala ‘Nuk’ eshte hequr qellimisht nga fjalia e thene nga Milaim Zeka
Keta njerez se pari duhet te kerkojne falje e se dyti te marrin pergjegjesine e gjithe shqetesimeve qe na krijojne si familje ne keto situata te ngaterruara politike, sociale e shendetesore. Per keta jane ngritur akuzat perkatese ne polici. Nderkohe qe per me shume shihni videon dhe postimin origjinal nga ABC News.

Milaim Zeka në Abc News: Nuk besoj që UÇK ka kryer krime

Shpërndaje

Comments are closed.