Disa mënyra natyrale për t’i zbardhuar dhëmbët

Njerëzit kanë tendencë të shpenzojnë shumë para  për të arritur një pamje sa më të mirë të dhëmbëve. Mirëpo, nganjëherë harrojmë se shtëpia është e mbushur me produkte, të cilat na garantojnë dhëmbë të bardhë.

Bright Side ka renditur disa nga këto produkte:

Xhenxhefil, kripë dhe limon– është receta më e re, e cila ju garanton një buzëqeshje “hollivudiane”. Ju mund të përgatitni këtë përzierje duke përdorur pak kripë, xhenxhefil të bluar dhe lëng limoni. Aplikimi bëhet me anë të brushës së dhëmbëve.

Vaj kokosi dhe gjethe të mentës– copëtoni disa gjethe të mentës dhe bashkoni ato me vaj kokosi. Lyejeni brushën me këtë përzierje dhe praktikojeni atë si pastën e dhëmbëve.

Peroksid hidrogjeni dhe sodë– përzieni pak sodë buke me peroksid hidrogjeni, dhe butësisht fërkoni dhëmbët me këtë përzierje. Pas 3-4 minutave shpërlajeni gojën me ujë.

Uthull molle dhe sodë buke- përzieni një lugë me lugë me uthull molle dhe një lugë sodë buke, dhe aplikojeni si pastë e dhëmbëve.

Shpërndaje

25 Comments

 1. Pingback: viagra online canada

 2. Pingback: generic ed pills

 3. Pingback: rx pharmacy

 4. Pingback: canadian pharmacy

 5. Pingback: Buy cheap cialis

 6. Pingback: Get cialis

 7. Pingback: order vardenafil

 8. Pingback: levitra coupon

 9. Pingback: levitra coupon

 10. Pingback: casino online gambling

 11. Pingback: viagra without doctor prescription

 12. Pingback: pala casino online

 13. Pingback: casinos

 14. Pingback: cash loans

 15. Pingback: cash advance online

 16. Pingback: viagra 100mg

 17. Pingback: new cialis

 18. Pingback: online casino usa

 19. Pingback: on line casino machines

 20. Pingback: stacy

 21. Pingback: casino online games

 22. Pingback: generic cialis

 23. Pingback: generic cialis

 24. Pingback: 20 cialis

 25. Pingback: viagra cost

Leave a Comment

Your email address will not be published.