‘Daily mail’ vlerëson me nota, kjo është nota për Xherdan Shaqirin

Xherdan Shaqiri është prej më të mirëve në fanellën e Liverpoolit dhe deri me tash ka shënuar tri gola në fanellën e kësaj skuadre në Premier League. Futbollisti nga Kosova, njëherësh reprezentues i Zvicrës, në fund të takimit, duke iu falënderuar një asistimit perfekt nga Salah, doli i vetmuar dhe me mjeshtri e mposhti portierin Hart.  Si gjithmonë britanikja “Daily Mail” i vlerëson me nota futbollistët, ndërsa sipas saj lojtar i ndeshje është portieri Hart. Shaqiri është vlerësuar me notën 6.

Image

Momenti kur shënon Shaqa

Notat e lojtarëve, Burnley (4-4-2): Hart 8, Bardsley 7, Tarkowski 7, Mee 6.5, Taylor 5, Gudmundsson 6, Westwood 6.5, Cork 7, Brady 6.5 (Lennon 71’ 6), Barnes 6.5 (Vydra 83’), Wood 5.5 (Vokes 71’ 6)

Liverpool (4-3-3): Alisson 6; Gomez 5 (Alexander-Arnold 23’ 6), Van Dijk 7.5, Matip 6, Moreno 6 (Salah 65’ 6); Henderson 6, Milner 7.5, Keita 8.5; Shaqiri 6, Sturridge 6, Origi 5 (Firmino 66’).

Shpërndaje

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*