TOP LAJME

Gjuriq: Njohja e Kosovës nuk është e pakthyeshme

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë se “tërheqja e njohjes së pavarësisë së Kosovës nga Surinami rrëzon pretendimet e autoriteteve në Prishtinë se ky proces është i pakthyeshëm”. Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq ka publikuar gjatë ditës një letër ku përmes së […]

Shpërndaje

Ambasada e SHBA’së: Dërgimi i Demarkacionit në Arbitrazh varet nga Kosova dhe Mali i Zi

Ambasada amerikane thotë rinegociimi i demarkimit të kufirit me Malin e Zi, apo dërgimi i kësaj çështjeje në Gjykatën e Arbitrazhit varet nga dy qeveritë dhe për këtë duhet të pyetën ato. Ndërsa, eurodeputetja Ulrike Lunacek deklaroi se Bashkimi Evropian nuk pranon marrëveshje të re. Kryeministri Ramush Haradinaj vazhdon të […]

Shpërndaje

Këshilltari Komunal në Pejë rroga ime për 4 vite do të shkoj për familjet me nevojë (Foto)

Gëzon Berisha, këshilltar i NISMËS në KK të Pejës, thotë se me mëditjet e këshilltarit për 4 vjetët e ardhshme do të ndihmoj familjet skamnore, raporton PaRrotlla.net Orientimi Social-Demokrat ka bërë që Gëzon Berisha të bëhet pjes e NISMA për Kosovën që tani aktualishtë është edhe Kryetar i degës së […]

Shpërndaje

Tragjike: Vdes modelja 14-vjeçare në skenë, shokohen të gjithë (VIDEO)

Agjencia kineze e modelimit ka mohuar pretendimet se modelja adoleshente ruse ka vdekur nga “mbingarkesa”, transmeton Klan Kosova. Vlada Dzyuba, 14, ka vdekur në pasarelë gjatë një shfaqjeje në Shanghai. Ajo është rrëzuar gjatë shfaqjes dhe ka qenë në koma dy ditë para se të vdiste. Gazeta shtetërore kineze Global […]

Shpërndaje