TOP LAJME

Kërkohet dialog mes Listës Serbe dhe palës kosovare për formimin e Ushtrisë

Përfaqësuesit e Listës Serbe sot janë takuar me shefen e BE-së në Prishtinë, Nataliya Apostolova. Apostolova theksoi rëndësinë e zbatimit të marrëveshjeve në Bruksel, mbi të gjitha, themelimin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe dhe kjo, raporton Blici serb, të ketë lëvizje sa më të shpejtë, transmeton lajmi.net. Lista […]

Shpërndaje

Sulmohet autobusi me udhëtarë në magjistralen Prishtinë-Gjilan

Është sulmuar me armë zjarri një autobus me udhëtarë në magjistralen Prishtinë-Gjilan, përkatësisht në fshatin Silvovë. Ndërsa nuk raportohet për të lënduar. Kjo është bërë e ditur nga faqja RadioStar Gjilan, në “Facebook”, ku një dëshmitar kishte rrëfyer ngjarjen. Ky është postimi i plotë pa ndërhyrje të redaksisë: Sulm në […]

Shpërndaje

Sulm në New York, kamioni futet mes turmës, dyshohet edhe për të vdekur (Video)

Dy persona dyshohen të kenë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur, pas të shtënave me armë zjarri dhe një sulmi me kamion në Manhattan. Incidenti thuhet të ketë ndodhur pranë rrugëve “Chambers” dhe “Houston”. Raportimi i parë mbi incidentin është bërë nga radio-skaneri i Policisë së Nju Jorkut, rreth […]

Shpërndaje

Qeveria, miratohet buxheti 2018 (Video)

Shumica e lëndëve të grumbulluara në gjykata pritet të zgjidhen në vitin e ardhshëm, njofton Klan Kosova. Që kjo të ndodhë qeveria e drejtuar nga Ramush Haradinaj ka miratuar kërkesat e këshillit gjyqësor e atij prokurorial për punësimin e rreth 700 personave në këtë sektor. Një gjë e tillë po […]

Shpërndaje

Iliq: Amerika i ka kërkuar Vuçiqit ta njohë Kosovën

Kryetari i partisë Serbia e Re, Velimir Iliq tha se Zëvendës-ndihmës Sekretari Amerikan, Brian Hoyt Yee, ka kërkuar nga presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, që Serbia të njohë Kosovën deri më 1 janar të viti 2019. Siç raporton “Tanjug”, Iliq tha në një konferencë për shtyp se në bazë të […]

Shpërndaje