TOP LAJME

Marinsat amerikanë filmojnë anijen e UFO-ve?! Video-ja që ka pushtuar rrjetet sociale

Ekzistenca e UFO-ve gjithmonë po bëhet edhe më e mistershme duke ngritur një pikëpyetje të madhe për njerëzimin. Ka persona që besojnë verbërisht se jashtëtokësorët e vizitojnë tokën shpesh, por gjithashtu shumë të tjerë besojnë se ekzistenca e tyre janë teori konspirative. Një video e publikuar ne Yout Tube shikohen […]

Shpërndaje

A do të ketë edhe nesër dron në stadiumin e Beogradit? Arrestohen tre shqiptarë në Serbi

Në pikë kalimin kufitar në Preshevë, policia dhe doganierët serbë kanë ndaluar tre shqiptarë. Ndalesa ndaj tyre është bërë pasi në veturë iu është gjetur një dron, transmeton lajmi.net. Siç raporton ‘Novosti’, ata nuk kishin dokumentacionin e nevojshëm për dronin. Shtetasit shqiptarë kanë thënë se ata po kalonin për në […]

Shpërndaje

Kryesuesi i KPK-së: Po zhvillojmë hetim të pavarur, nuk kemi diskutuar për pezullimin e Lumezit

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), Blerim Isufaj, ka thënë se janë duke zhvilluar hetim sa i përket raportimeve në media se Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, nuk e ka të përfunduar provimin e jurisprudencës. Por Isufaj ka mohuar se kanë diskutuar për pezullimin e Lumezit, raporton Ekonomia Online. […]

Shpërndaje

Presioni ndërkombëtar e largon nga Akademia Ushtarake kriminelin serb që vrau shqiptarët

Ish i dënuari për krime lufte në Kosovë, Vladimir Lazareviq ka mohuar se është emëruar pedagog në Akademinë Ushtarake të Serbisë. Për ‘Politico’ ai është arsyetuar duke thënë se ishte i ftuar në Akademi për të mbajtur një ligjëratë dhe për ta shfaqur përvojën në mbrojtjen e vendit. Lazareviq ka […]

Shpërndaje

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike në disa lokacione, transmeton Express. Në komunikatën më poshtë mund të informoheni se në cilat vende do të ketë ndërprerje: Prishtinë Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it -Nuk ka Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit -Nuk ka Ndërprerje me kërkesë […]

Shpërndaje

Ministri Skender Reçica njofton të rinjët për mundësi punësimi në Gjermani (Foto)

Ministri i Punës dhe Mirëqenjes Sociale, Skender Reçica përmes një postimi në llogarinë e tij në facebook ka njoftuar të rinjët se përmes një bashkpunimi ndërmjet MPMS dhe GIZ-it Gjerman ka përfituar marrëveshje për 25 të rinjë prej moshës 18-25 vjeç të cilët do të arsimohen dhe do të punojnë […]

Shpërndaje

A do të vazhdojnë të jenë të emëruarit politikë të paprekshëm nga Qeveria aktuale?

Të emëruarit politikë në borde dhe ndërmarrje të ndryshme vazhdimisht kanë qenë njerëz të afërt me partitë në pushtet, raporton PaRrotlla.net Njëri nga ta është edhe anëtari i ndërmarrjes se ‘Ibër Lepencit’, Januz Kabashi. Për këtë të fundit raportohet se nuk po i raporton bordit të ndërmarrjes dhe nuk po […]

Shpërndaje