TOP LAJME

Fjalimi i Jusuf Gërvallës në nëntorin e vitit 1981

Gazeta online PaRrotlla.net kujton 36 vjetorin e rënies se vëllezërve Gervalla e Kadri Zekës. PaRrotlla.net Fjalimi i Jusuf Gërvallës në Nëntorë të vitit 1981 Posted by Pa Rrotlla on Wednesday, January 17, 2018 Për nder të 36 vjetorit të rënies heroike të Jusuf Gërvalla, Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, portali […]

Shpërndaje

William Walker nuk e harron kurr Reçakun [Foto]

Ish Ambasadori i OSBE-së në Kosovë, gjatë kohës së luftës, William Walker, ka qëndruar në fshatin Reçak të Shtimes, për të përkujtuar masakrën që ndodhi 19 vjet më parë, raporton PaRrotlla.net William Walker asnjëher nuk e harron Reçakun dhe vjen përher për homazhe këtu, ndjehet sikur më 1999, kur kishte […]

Shpërndaje

ODG: Klanet mafioze serbe dhe malazeze në krye të trafikut të drogës në Ballkan

Portali italian i lajmeve “Occhi della guerra” i ka kushtuar një artikull të zgjeruar trafikut të lëndëve narkotike dhe klaneve mafioze që e dominojnë atë në Ballkan. Sipas portalit janë grupet mafioze serbe dhe të malazeze, ato që dominojnë dhe kryesojnë këtë trafik. Sipas artikullit, i gjithë trafiku i drogës […]

Shpërndaje

Ambasada amerikane përsërit: Zhbërja e Speciales dëmton marrëdhëniet Kosovë – SHBA

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka lëshuar një komunikatë për media ku përsëritet qëndrimi i shtetit amerikan se marrëdhëniet kosovaro-amerikane do të dëmtoheshin po që se Kuvendi shfuqizon ligjin për Gjykatën Speciale, njofton Klan Kosova. “Gjatë kësaj jave udhëheqësit e Kosovës kanë bërë deklarata të përsëritura […]

Shpërndaje

EKSKLUZIVE: Sot rrëzohet Ligji për Gjykatën Speciale

Sipas burimeve të Pa Rrotlla, sot do të rrëzohet ligji për Gjykatën Speciale. Për të thirrur seancën e jashtëzakonshme, sipas rregullores, kërkohen mbi 40 nënshkrime të cilat tashmë janë mbledhur nga deputetët e Kuvendit të Kosovës. Partitë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dhe NISMA kanë votuar edhe më herët kundër […]

Shpërndaje

LIVE: Vazhdon seanca, shqyrtohet programi i Qeverisë

Kuvendi i Kosovës po vazhdon seancën plenare, ku pikë e vetme e rendit të ditës është shqyrtimi i programit të Qeverisë së Republikës së Kosovës 2017-2021. Përndryshe, programi i Qeverisë dje është prezantuar nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili tha se është fokusuar në zhvillimin ekonomik, sundimin e […]

Shpërndaje

Shikoni sa herë i shanë me nënë komentuesit brenda disa minutave deputeti i LVV’së

Pasi e ka quajtur kurvë një nënë që kishte vdekur para disa javësh, motër e dëshmorëve, Fisnik Ismaili ka filluar t’i shajë me nënë të gjithë komentuesit qe e kanë kritikuar. Lëvizja Vetëvendosje nuk ka reaguar ende për këtë shfrenim të paparë të një zyrtari të larte të shtetit. Deputeti […]

Shpërndaje

Shqyrtimi i buxhetit për vitin 2018 (Video)

Pas pauzës për zgjedhjet lokale, seancat plenare në Kuvendin e Kosovës kanë filluar të zhvillohen normalisht, raporton PaRrotlla. Pas dy seancave që u mbajtën javën e kaluar, puna e deputetëve pritet të vazhdojë edhe sot. Në mesin e disa projektligjeve, nesër Kuvendi do ta shqyrtojë edhe Buxhetin për vitin 2018. […]

Shpërndaje