TOP LAJME

“Ndërkombëtarët e kanë shtyrë krijimin e Zajednicës, para se Ahtisari ta fuste në rekomandimet e tij”

Sazan Ibrahimi, Drejtori Ekzekutiv i Asociacionit të Komunave të Kosovës, ka qenë i ftuar në emisionin Pa Rrotlla, ku ka folur për krijimin shoqatës së  komunave serbe. Ai gjithashtu ka bërë një deklaratë, duke thënë se ndërkombëtarët janë ata që e kanë shtyrë krijimin e Zajednicës. I pyetur për krijimin e […]

Shpërndaje

“Kacifas”/ Ish-ministri grek: S’jam pro faqezinjve që sulmojnë policinë

Pas debateve dhe reagimeve të ndryshme dhe gjaknxehta, me thirrje për zhdukje dhe vrasje, marshime dhe protesta, më në fund nga Greqia vjen një reagim i qetë dhe i bazuar mbi faktet e ngjarjes. Ish-ministri i jashtëm dhe ish-zëvendëskryeministri grek, Teodoros Pangalos është pyetur nga televizioni “Skai”  lidhur me ngjarjen […]

Shpërndaje

Vrasja e Kaçifas, politikani grek: Ngrihuni, shfarosni shqiptarët (VIDEO)

Vrasja e minoritarit grek gjatë ditës së djeshme në Bularat të Gjirokastrës ka shkaktuar tensione mes të dyja vendeve. Një politikan grek përmes një video mesazhi ka bërë thirrje raciste ndaj shqiptarëve, ku kërkon që të nisini menjëherë bombardimet  për Shqipërinë. Presidenti i së Drejtës së Re, Phaselos Kranidiotis, shton […]

Shpërndaje

PDK-ja drejt gjunjëzimit total, në Drenas i largohet kryetari i Nëndegës më të madhe në Drenas, asaj në Komoran

Muhamer Ibriqi është emri i të larguarit të radhës nga Partia Demokratike e Kosovës në Drenas. E kur kjo parti ka rënie enorme, të paparashikueshme ndonjëherë, rënia sa vije e bëhet edhe më e madhe edhe në nivel vendi. Në bazën e saj në Drenicë, PDK është drejt shthurjes totale si parti e cila brenda […]

Shpërndaje

Kajtazi habitë të gjithë, i del në mbrojtje Shpend Maxhunit, djali i të cilit u zë nga Policia e Kosovës me drogë dhe akuzohej nga qytetarët se babai i tij ka qenë pjesë e UDB-së, që ka malltretuar shqiptar

Pronari i Insajderit, Vehbi Kajtazi ka thënë sot se brenda Policisë së Kosovës janë interesuar paraprakisht për Rinor Maxhunin, djalin e shefit të AKI-së, Shpend Maxhunit, para se ai të arrestohej për armëmbajtje pa leje dhe për posedim droge. Kajtazi ka treguar se polici Afrim Karaxha, më 5 tetor, “ka […]

Shpërndaje

Vehbi Berisha do t’i shqyrtojmë të gjitha mundësitë ligjore për kallëzim penal për mbylljen e shkollave në Komunën e Drenasit

Ka reaguar edhe asamblisti nga radhët e “Nisma Socialdemokrate”, Vehbi Berisha, i cili nëpërmjet një prononcimi për “PARROTLLA” ka dhënë detaje të ecurisë së seancës së jashtëzakonshme të mbajtur sot në Komunën e Drenasit, e cila ishte thirrur nga partitë opozitare për rastin e mbylljes së shkollave fillore në Abri, […]

Shpërndaje