Teknologji

Lansohet iPhone i ri

Ashtu si paraardhësi i tij, i cili u lansua në mars të 2016-ës, iPhone SE i gjeneratës së dytë ka një ekran 4,7 inç dhe butonin fizik Home, bashkë me me lexuesin e gishtërinjve me TouchID, shkruan Daily Mail. Sidoqoftë, ky telefon është përmirësuar me integrimin e çipit A13 Bionic […]

Shpërndaje

Zgjerohet App Store – Apple e inkuadron edhe Kosovën

Apple kërkoi prej zhvilluesve të kyçen në llogaritë e tyre dhe të pranojë marrëveshjen e re të licencimit që aplikacionet e tyre të bëhen të aksesueshme në rajonet e reja kur të vijë momenti. Apple App Store do të ofrohet specifikisht për 20 vende të reja gjatë këtij viti bëri […]

Shpërndaje

Koronavirusi anulon konferencën më të madhe teknologjike në botë

E3, konferenca e lojërave më e madhe në botë, është anuluar si pasojë e koronavirusit. Vendim u mor për hir të sigurisë së industrisë së lojërave,në kohën kur koronavirusi ka përfshirë shumicën e shteteve të botës, deklaruan organizatorët e Asociacionit të Softereve Argëtuese, shkruan The Independent. “Pas shqetësimeve të ngritura […]

Shpërndaje