Teknologji

Google prezanton risi për blerjen e veshjeve online

Quhet Shop the Look dhe ja se si e përshkruan atë kompania. Kur ju kërkoni për një veshje të caktuar në Google, si rezultate kërkimi do të shfaqen të gjithafotot që paraqesin atë së bashku me një seri aksesorësh që kombinohen me veshjen dhe secilën nga ato mund ta porosisni menjëherë online. Google thotë se fotot që do të shfaqen […]

Shpërndaje

Apple sot prezanton iPhone’in e ri

Pajisja e shumëpritur vjet pikërisht në kohën kur rivali i tyre, Samsung, ka tërhequr nga tregu pajisjen e saj të avancuar Note 7 për shkak të problemeve me bateri, shkruan BBC. Kohëve të fundit ka pasur shumë thashetheme në lidhje me veçoritë e iPhoneit të ri. Shumë komentues presin nga […]

Shpërndaje

Bie çmimi i iPhone 6

Sigurisht, çdo celular i ri i Apple ose Samsung kushton mjaft shumë, që për shumicën dërrmuese është një çmim i papërballueshëm – pavarësisht se të gjithë duam të kemi celularin më të mirë. Por, siç mund ta keni vërejtur tashmë, Apple tradicionalisht ulë çmimin e pajisjeve të mëparshme për rreth 100 […]

Shpërndaje

Njihuni me autobusin e parë amfib (VIDEO)

I bazuar në shasinë e kamionëve MAN, Hafencity Riverbus ofron më të mirën e një makine uji dhe asaj në tokë. Ky projekt kishte filluar para 18 viteve kur Fred Franken kishte parë diçka të ngjashme nëSingapor dhe dëshironte ta sillte në brigjet Gjermane. Probleme më i madh me këto autobusë është riparimi i tyre […]

Shpërndaje

”Samsung” ndalon shitjen e ”Galaxy Note 7” për shkak të shpërthimit të baterisë

”Klientët që kanë blerë këtë tip celulari mund ta ndryshojnë me një tjetër smartfon”, deklaroi presidenti i seksionit ”mobile” të ”Samsung”-ut, Koh Dong-jin. ”Deri tani ka pasur 35 raste të shpërthimit të baterisë”, tha kompania. Ky njoftim vjen dy javë pas fillimit të shitjes së ”Galaxy Note 7”, që deri […]

Shpërndaje

Apple paralajmëron ndryshime në App Store

Në qoftë se një aplikacion nuk punon ose është i pa përditësuar, atëherë ai do të fshihet nga lista e programeve që Apple ofron për iPhone dhe iPad. “Ne po zbatojmë një proces për vlerësimin e programeve, ku ata që nuk funksionojnë më, nuk ndjekin udhëzimet aktuale ose janë të […]

Shpërndaje

Ushtria franceze planifikon ndalimin e lojës “Pokemon Go”

Revista “Le Canard Enchaine”, duke iu referuar burimeve brenda Ministrisë së Mbrojtjes, pohon se zyrtarët e ushtrisë janë duke planifikuar të vendosin ndalesë në objektet ushtarake. Ata kanë theksuar se personazhi virtual Pokemon është detektuar në zona “sensitive” të ndërtesës së ministrisë dhe në objektet ushtarake. Theksohet se “në muajt […]

Shpërndaje