Sport

Dita e parë e Mastersit të Dohas: Kosova, e katërta në botë

Xhudistet kosovare, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi shkëlqyen sot në Mastersin e Dohas duke arritur të stolisen me medalje. Distria fitoi të artën, ndërsa Majlinda dhe Nora u kurorëzuan me medalje të bronzta. Tashmë kanë përfunduar garat e ditës së parë të Mastersit të Dohas, kurse Kosova është […]

Shpërndaje

Mastersi i Dohas: Krasniqi kalon në gjysmëfinale, pas fitores kundër portugezes Costa

Distria Krasniqi e ka mposhtur xhudisten portugeze Catarina Costa për të kaluar në gjysmëfinale të Mastersit të Dohas, i cili është duke u mbajtur momentalisht në Katar. Xhudistja kosovare Krasniqi nuk hasi në ndonjë telashe për ta mposhtur portugezen në luftën e tyre çerekfinale në kategorinë deri në 48 kilogramë. […]

Shpërndaje

Conte: Kishim paraqitje të mirë, nuk dua ta transferoj askënd

Trajneri i Interit, Antonio Conte ka reaguar pas ndeshjes ndaj Romës, të cilën “Nerazzurrët” e barazuan 2-2 në Olimpico. Inter u rikthye nga disavantazhi i pjesës së parë, por që nuk ia doli të mbajë rezultatin dhe të arkëtojë tre pikë të plota, ndeshja përfundoi me rezultatin 2-2, ishte Gianluca […]

Shpërndaje

Atletico Madrid arrin marrëveshje me Dembele

Atletico Madrid thuhet se ka arritur marrëveshje personale me Moussa Dembele, dhe se zyrtarizimi është afër. Atletico Madrid ka arritur marrëveshje personale me sulmuesin e Lyon, Moussa Dembele, dhe se marrëveshja përfundimëtare mes klubeve është afër. Sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, Dembele tek Atletico është punë e kryer. Lojtari tashmë […]

Shpërndaje

Juve planifikon tentativën e fundit për rinovimin e Dybala

Sulmuesi i Juventus, Paolo Dybala, është bërë temë e diskutimeve pasi që nuk ka rinovuar kontratën ende. Zhvillimet e fundit tregojnë se Juventus do të provojë edhe një mundësi për yllin argjentinas, kjo pasi bisedimet e mëparshme kishin pasur rezultat negativ dhe sipas raportimeve fajin e kishte Paolo Dybala, pasi […]

Shpërndaje

Barcelona kalon në epërsi, shënon Griezmann

Barcelona ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Granadas në kuadër të javës së 18-të në La Liga. Ishte Antoine Griezmann i cili realizoi një gol të bukur në minutën e 12-të. Fillimisht, goli u anulua nga gjyqtari anësor, por pas shikimit të VAR-it, goli u pranua

Shpërndaje