Sport

Roma refuzon Interin për Nainggolan

Gazetari italian i Sky, Manuele Baiocchini, ka treguar një paraskenë mjaftë interesante të tregut të transferimeve të Interit, por që ka të bëjë me Radja Nainggolan. Sipas Baiocchianit klubi zikaltër i kishe ofruar Romës 45 milionë euro në fillim të gushtit, por kjo ofertë ishte refuzuar. E gjitha kjo pasi klubi […]

Shpërndaje

Ronaldo kthehet në stërvitje

Skuadra e Real Madridit “Los Blancos”, ka postuar një videonë rrjetet sociale ku shihet dëshira e madhe e Ronaldos për të qenë pjesë sa më shpejt e formacionit titullar. 

Shpërndaje

Lamtumirë Wenger, Arsenal befason me trajnerin e ri (FOTO)

Arsene Wenger është në sezonin e tij të fundit në Arsenal. Strategu francez ka hyrë në vitin e fundit të kontratës. Dhe, klubi nuk ka caktuar një takim për vazhdimin e saj. Ndërsa, “Daily Mail” raporton se “Gunners” tashmë kanë gjetur pasardhësin e tij. Në vend të Wenger, Arsenal do […]

Shpërndaje

FIFA ka një lajm të madh për Kosovën

Pjesëmarrja e Kosovës për herë të parë në kualifikimet e një Kampionati botëror ka bërë që faqja zyrtare e FIFA-së në internet të publikoj një shkrim me foton e sulmuesit kosovar, Albert Bunjaku. Shkrimi i FIFA-së titullohet “Kualifikimet për Kupën e Botës në numra”, derisa në brendi të saj është […]

Shpërndaje

FIFA lejon Bunjakun e Alushin të luajnë me Kosovën

Kosova merr dritën jeshile për aktivizimin e dy lojtarëve të tjerë në radhët e saj për ndeshjet eliminatore të Botërorit 2018. Bëhet fjalë për mesfushorin 30-vjeçar, Enis Alushi i cil në të shkuarën ka veshur fanellën e Kombëtares Gjermane të 20-vjeçarëve dhe për sulmuesin 32-vjeçar, Albert Bunjaku, i cili numëron […]

Shpërndaje

Granit Rugova optimist para përballjes me Slloveninë

Përfaqësuesesja e Kosovës do të luajë ndeshjen e parë historike në ndashjet elemiantote për Kampionatin Evropian, “EuroBasket2017″. Basketbollsiti i Përfaqësueses së Kosovës, Granit Rugova në një prononcim është shprehur optimist para kësaj ndeshje. “Jemi përgtitur maksimalisht për këtë ndeshje. Ështe ndeshje historike dhe shpresojmë se do të arrijmë rezultat pozitiv […]

Shpërndaje

Ndryshimet që pritet të bëjë De Biazi në formacion

Një ditë para ndeshjes miqësore me Marokun, kuqezinjtë kryen stërvitjen e radhës në stadiumin “Selman Stërmasi”. Burime nga “Panorama Sport” bëjnë me dije se trajneri De Biazi pritet ndryshojë formacionin bazë me të cilin luajti në finalet e Europianit “Francë 2016”, duke u lënë më shumë hapësira edhe atyre lojtarëve […]

Shpërndaje