Sport

Haxhi Krasniqi akuzon rivalët: Më mposhtët ilegalisht

Boksieri Haxhi “Robin” Krasniqi beson se disa prej meçeve i ka humbur vetëm pasi që kundërshtarët e tij kanë marrë ndihma nga palë të treta në mënyrë të jashtëligjshme. Krasniqi e mbante titullit për kategorinë “super-middleweight” në Evropë nga viti 2018 deri vitin e kaluar, ndërsa dy herë kishte garuar […]

Shpërndaje

Nadal tërhiqet nga US Open, nga frika prej koronavirusit

Rafal Nadal është tërhequr nga grand slami US Open, i cili pritet të zhvillohet në fund të këtij muaji, për shkak të shqetësimeve rreth pandemisë koronavirus. Tenisti spanjoll nuk do të mundë ta mbrojë titullin e fituar vitin e kaluar në grand slamin e fundit të vitit. Nadal ka thënë […]

Shpërndaje

Ronaldo blen veturën më të shtrenjtë në botë (FOTO)

Cristiano Ronaldo i ka bërë vetes një dhuratë me vlerë 8.5 milionë euro. Ylli portugez i Juventusit ka blerë një veturë, Bugatti La Voiture Noire, e cila llogaritët nga më e shtrenjëta në botë. Fituesi i pesëfisht i “Topit të Artë” e ka publikuar një foto të veturës së tij […]

Shpërndaje

Pensionohet Casillas pas 22 vjetëve karrierë

Iker Casillas e ka zyrtarizuar pensionimin nga karriera e tij si futbollist, që zgjati 22 vjet. Ish-portieri legjendar i Real Madridit po pensionohet në moshën 39-vjeçare, pas një arresti kardiak që e kishte pësuar më parë. Fituesi i Kupës së Botës me Spanjën nuk ka luajtur në asnjë ndeshje me […]

Shpërndaje

Zyrtare: Blakqorri vazhdon me Dritën

Drita FC ka lajmëruar sot se kanë arritur një dakordim me futbollistin e tyre Ilir Blakqorrin. FC Drita e ka blinduar edhe për dy vite mbrojtësin e majtë ilir Blakqorri. Klubi gjilanas e kosnideron mbrojtësin si pjesë përbërësë ë skuadrës dhe një lojtarë të rëndësishëm të tyre. “Blakqori me kontributin […]

Shpërndaje

Ish-ylli i Italisë: Conte shpërtheu ndaj drejtuesve sepse s’e do Messin në Inter

Çfarë fshihet pas shpërthimit të ashpër të Antonio Conte në fund të ndeshjes Atalanta-Inter? Tekniku salentin siguroi se nuk ka asnjë objektiv merkatoje në qendër të shqetësimeve të tij. Fjalë që nuk e bindin plotësisht Paolo Di Canio, një ish-futbollist kontravers, që tani është komentator i “Sky Sport”, i cili […]

Shpërndaje

Wengeri i zgjedh dy ekipet favorite për ta fituar Ligën e Kampionëve

Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, i ka zgjedhur Manchester City dhe Paris Saint-Germainin si dy skuadrat favorite për ta fituar trofeun e Ligës së Kampionëve këtë sezon. Gara kryesore evropiane për klube u pezullua në mars për shkak të pandemisë koronavirus, por do të rifillojë në ditët në vijim. Juventusi […]

Shpërndaje

Muriqi: Dua të bëhem legjendë e Fenerbahces

Vedat Muriqi i ka hedhur poshtë thashethemet rreth të ardhmes së vet, duke thënë se shpreson se karrierën do ta përfundojë në Fenerbahce duke u bërë legjendë e gjigantit turk. Për sulmuesin e Kombëtares së Kosovës është përfolur shumë në dy afatet e fundit kalimtare, si njëri prej sulmuesve më […]

Shpërndaje