Sport

Dënohet gjyqtari që e goditi Moratan në fushë

Federata e Futbollit të Spanjës ka marrë vendim ta pezullojë Javier Alberola Rojas për xhiron e 34-të dhe të 35-të të La Ligës. Ky dënim vjen pasi që gjyqtari Rojas ishte përfshirë në një incident me Alvaro Moratan gjashtë ndeshjes të së shtunës së Atletico Madridit kundër Eibarit, të cilën […]

Shpërndaje

Sarri: Liga e Kampionëve mbivlerësohet

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, beson se Liga e Kampionëve është gara më elitare e futbollit në botë, mirëpo insiston se rëndësia e kësaj gare mbivlerësohet nga mediat. Chelsea duhet ta fitojë titullin e Ligës së Evropës ose ta sigurojë një vend në top katërshen e tabelës së Premierligës për […]

Shpërndaje

Real i hapur ta huazojë Bale

Real Madrid është i gatshëm që ta lë Gareth Bale të largohet së paku në formë huazimi. Kjo gatishmëri e tyre vjen pas dështimeve të Mbretërve që ta gjejnë një klub që do ta blinte në mënyrë permanente. Marca pohon që kampionët e Evropës do ta largojnë këtë verë përfaqësuesin […]

Shpërndaje