Faqe e sponsorizuar

Ministri Reçica priti një delegacion të Qeverisë Gjermane

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica priti sot në takim një delegacion të Ministrisë Federale për Bashkëpunim dhe Zhvillim të Gjermanisë, si dhe përfaqësues të GIZ-it gjerman në Kosovë. Temë diskutimi ishte situata në tregun e punës në Kosovë, ku ministri i njoftoi rreth gjendjes aktuale, politikave dhe […]

Shpërndaje

Ministri Reçica takon përfaqësuesit e FMN-së. Diskutojnë për reformat e ndërmarra nga MPMS

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), Skender Reçica ka pritur sot në takim përfaqësues të Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), të kryesuar nga Stephanie Eble, me të cilët diskutoi rreth reformave të ndërmarra nga MPMS në fusha si ajo pensionale, sociale dhe fusha e punësimit. Ministri i njoftoi përfaqësuesit e […]

Shpërndaje

Komuna e Rahovecit dhe Kolegji AAB nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Me qëllim të krijimit të mundësive të reja të bashkëpunimit në dobi të studentëve, Kryetari i Komunës së Rahovecit Smajl Latifi dhe Lulzim Tafa, Rektor i Kolegjit AAB, kanë nënshkruar Marrëveshje Bashkëpunimi. Neni 1 i Marrëveshjes së Bashkëpunimit të nënshkruar sot  përfshijnë, por nuk kufizohet në: Promovimin e arsimit cilësor nëpërmjet […]

Shpërndaje

Ministri Gashi vizitoi pikat e kalimit kufitar në Morinë dhe Shishtavec

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, z. Bejtush Gashi, së bashku me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, z. Qemal Minxhozi, kanë vizituar sot pikën e kalimit të kufirit në Morinë dhe të Shishtavecit, ku u priten nga Drejtori i drejtorisë rajonale të Kufirit të Gjakovës Faton Alia. Me […]

Shpërndaje

Ministri Reçica takon presidenten e Maltës, zotohen për avancim të bashkëpunimit

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, po qëndron në një vizitë zyrtare në shtetin e Maltës, ku po zhvillon takime të rëndësishme me përfaqësues të lartë shtetëror të këtij vendi. Sot gjatë ditës, ministri Reçica u takua me Presidenten e Maltës, znj.Marie-Louise Coleiro Preca, me të cilën bashkëbiseduan […]

Shpërndaje

Kolegji AAB dhe Komuna e Drenasit nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi

Një sërë veprimtarish me interes të përbashkët ka bashkuar Kolegjin AAB me Komunën e Drenasit. Këto dy institucione nënshkruan marrëveshje për bashkëpunim ndërinstitucional në sferat që ndihmojnë njëra tjetrën. Të dy institucionet, nëpërmjet kësaj marrëveshje të nënshkruar nga zv/rektori i Kolegjit AAB, z. Shemsedin Vehapi dhe kryetari i Drenasit, z.Ramiz […]

Shpërndaje

Siguria në Aeroportin “Adem Jashari” brenda standardëve ndërkombëtare

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme është mbajtur takimi i dytë i Komisionit Kombëtar për Siguri të Aviacionit Civil. Ky komision është  themeluar me vendim të Kryeministrit të Republikë së Kosovës, me numër nr: 08/19/2011. Takimi është ftuar nga Ministrit i Ministrisë së Punëve të Brendshme, z. Bejtush Gashi,  në […]

Shpërndaje