Faqe e sponsorizuar

Të enjten lëshohet për qarkullim segmenti i tretë i Autostradës Prishtinë-Hani i Elezit

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se të enjten do të lëshohet për qarkullim segmenti i tretë i Autostradës “Arbën Xhaferi”, Prishtinë-Hani i Elezit. “Përurimi këtij segmenti, do të mbahet nën moton e kampanjës “JO SHPEJTËSISË, PO SIGURISË”, e cila kampanjë ka për qëllim vetëdijesimin e ngasësve të automjeteve dhe rritjen […]

Shpërndaje

Zëvendësministri Dukolli vizitoi kompaninë “Sharrcem”

Zëvendësministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Çerkin Dukolli, i cili njëherësh është edhe kryesues i Këshillit Nacional për Siguri dhe Shëndet në Punë, sot ka vizituar Fabrikën e Cimentos  “Sharrcem” në Han të Elezit. I shoqëruar nga anëtarët e Këshillit, ata u njohën nga afër me masat mbrojtëse dhe preventive […]

Shpërndaje

Në Ditën Botërore të Mjedisit, punëtorët e Aeroportit pastrojnë ambientin brenda dhe jashtë rrethojave (Foto)

Për të shënuar 5 Qershorin, Ditën Botërore të Mjedisit, punëtorët e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” kanë pastruar ambientin brenda dhe jashtë rrethojave të aeroportit përgjatë rrugës kryesore. Në aktivitetin e sotëm, përveç punonjësve të aeroportit, kanë marrë pjesë edhe nga menaxhmenti, përfshirë Kryeshefin Ekzekutiv të ANP-së, njëherit edhe […]

Shpërndaje

Kërcënohen inspektorët e punës

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), gjegjësisht Inspektorati i Punës, që vepron në kuadër të kësaj ministrie, duke u bazuar në sektorët me risk për shëndetin dhe jetën e punëtorëve, që janë identifikuar gjatë inspektimeve sistematike, por edhe nga raportet periodike nga tereni, këtë vit i ka dhënë prioritet […]

Shpërndaje

Ministri Reçica në SHBA, takon sekretarin e shtetit të Iowa-s

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica po qëndron për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përkatësisht në shtetin e Iowa-s. Gjatë vizitës në SHBA, ministri Reçica u takua me Sekretarin e Shtetit të Iowa-s, z.Paul D.Pate me të cilin diskutoi rreth mundësive të bashkëpunimit nëpërmjet […]

Shpërndaje

Tjetër nivel me Art Motion , paguaj 24.9 euro merr SAMSUNG TV SMART FALAS (FOTO/VIDEO)

Artmotion ka filluar të shtrihet në mbarë vendin në mënyrë të jashtëzakonshme, e në mënyrë artistike. Kështu, kompania e cila njihet për internetin më të shpejtë dhe programin më unik televiziv e sjellë bashkë me këto edhe televizorin në shtëpinë tuaj. Se me Artmotion shtëpia juaj bëhet me ngjyra të […]

Shpërndaje

Nënshkruhet Marrëveshja për Sigurime Sociale mes Kosovës dhe Zvicrës

Në një ceremoni rasti në Prishtinë, sot u nënshkrua Marrëveshja për Sigurime Sociale në mes të Republikës së Kosovës dhe Konfederatës së Zvicrës, e cila i hap rrugë realizimit të së drejtave të qytetarët të të dyja shteteve, në fushën e sigurimeve sociale. Në emër të Qeverisë së Kosovës, marrëveshja […]

Shpërndaje

Reçica: Çdo familje, nga një të punësuar

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica ka vazhduar prezantimin e projektit për punësim të një anëtari të secilës familje përfituese të asistencës sociale, të cilat nuk e kanë asnjë të punësuar dhe që kanë të paktën një anëtar të aftë për punë. Ministri sot ishte në Mitrovicë dhe […]

Shpërndaje

MPMS me marrëveshje për mbështetje të grupeve të cenueshme

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, priti sot në takim drejtoreshën për Kosovë të Këshillit Danez për Refugjatë (DRC), Kristen Stec, me të cilën diskutuan rreth përkrahjes së grupeve të cenueshme në Kosovë nëpërmjet projekteve konkrete. Znj. Stec falënderoi ministrin Reçica për pritjen dhe gatishmërinë për bashkëpunim në […]

Shpërndaje