Faqe e sponsorizuar

MPMS dhe organizata gjermane ASB nënshkruan memorandum për rritje të përkrahjes sociale

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) dhe Organizata Gjermane “Arbeiter-Samariter-Bund (ASB)” nënshkruan Memorandumin e Bashkëpunimit në kuadër të implementimit të projektit, “Iniciativa për Dimension Social të Integrimit Evropian” për Ballkanin Perëndimor. Marrëveshja u nënshkrua nga Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica dhe drejtori i ASB-së për Evropën […]

Shpërndaje

Me Art Motion mund të merrni pako me 150 kanale HD dhe internet 20Mbps për vetëm 9.99 Euro

Një numër i konsiderueshëm i konsumatorëve po kalojnë në ArtMotion dhe ky është një realitet që po realizohet në formë ëndërrimtare. Pikërisht revolucioni u takon ëndërrimtarëve dhe këtë mund ta filloni nga shtëpia juaj me Art Motion. Guxoni me ofertën 9.90 euro në muaj, që vjen si pako DREAM, një pako ekskluzive e […]

Shpërndaje

Zëvendësministri Dukolli vizitoi SHSKUK

Në cilësinë e kryesuesit të Këshillit Nacional për Siguri dhe Shëndet në Punë, i shoqëruar nga anëtarët e këtij këshilli, zëvëndësministri i Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, Çerkin Dukolli, sot ka vizituar Shërbimin Spitalorë Klinik Universitarë të Kosovës (SHSKUK), respektivisht Klinikën e Onkologjisë, Radiologjisë dhe Klinikën e Mjekësisë Nukleare. […]

Shpërndaje

Zëvendësministri Makolli vizitoi Shtëpinë e Pleqve me rastin e festës së Bajramit të Madh

Zëvendësministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Vesel Makolli, me rastin e festës së Bajramit të Madh vizitoi Shtëpinë e Pleqve në Prishtinë. Në fjalën e tij përshëndetëse zëvendësministri Makolli, tha se t’i respektosh dhe t’i ndihmosh njerëzit e “moshës së tretë”, është e barasvlershme me respektimin dhe nderimin e Perëndisë. […]

Shpërndaje

Reçica në Uashington merr mbështetjen e plotë të SHBA-ve për Kosovën

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, në kuadër të qëndrimit të tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka vazhduar vizitën në Uashington. Me këtë rast, Reçica, i shoqëruar nga Ambasadorja e Kosovës në Uashington, znj.Vlora Çitaku, u prit në takim në Departamentin Amerikan të Shtetit nga znj.Susan […]

Shpërndaje

U përurua segmenti i tretë i Autostradës “Arbën Xhaferi”

Sot,në Doganaj të Kaçanikut, me praninë e aktorëve shtetëror dhe korit diplomatik të akredituar në vendin tonë dhe qytetarëve të kësaj ane, u përurua segmenti i tretë i Auto-udhës R6, “Arbën Xhaferi”, Prishtinë-Hani i Elezit, me gjatësi prej rreth njëmbëdhjetë kilometrash, segment ky që është i parafundit deri në përfundim […]

Shpërndaje

Përurohet segmenti i tretë i Autoudhës “Arbën Xhaferi”, me moton “JO SHPEJTËSISË, PO SIGURISË”

Sot, ministria e Infrastrukturës do të mbajë ceremoninë e përurimit të segmentit të tretë (i parafundit) të autoudhës R6, “Arbën Xhaferi”, Prishtinë-Hani i Elezit. Përurimi këtij segmenti, do të mbahet nën moton e kampanjës “JO SHPEJTËSISË, PO SIGURISË”, e cila kampanjë ka për qëllim vetëdijësimin e ngasësve të automjeteve dhe […]

Shpërndaje

Vazhdojnë takimet e Reçicës me përfaqësues në Iowa

Gjatë qëndrimit në shtetin e Iowa-s në SHBA, ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica zhvilloi takime me përfaqësues institucional, agjencione qeveritare dhe organizata të ndryshme të cilat merren me zhvillim ekonomik, mirëqenie sociale, çështje të punës dhe shëndetit. Ministri zhvilloi takim me përfaqësues të Agjencisë Qeveritare të Iowa-s, […]

Shpërndaje