Faqe e sponsorizuar

Marrëveshje Kosovë-Mal i Zi për transport ndërkombëtar të mallrave dhe njerëzve

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, i cili po qëndron sot në Podgoricë me ftesë ministrit për Transport dhe Çështje Detare të Malit të Zi, Osman Nurkovic, nënshkroi Marrëveshjen Bilaterale për Transport Ndërkombëtar të Mallrave dhe Njerëzve, ndërmjet Kosvës dhe Malit të Zi. Lajmin e ka bërë të ditur MI, nëpërmjet […]

Shpërndaje

U përurua rruga Bare-Gumnishtë

Sot, ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj, i shoqëruar nga kryetari i Mitrovicës Agim Bahtiri dhe ai i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri kanë përuruar rrugën Bare-Gumnishtë, rrugë kjo që i lidhë Mitrovicën me Vushtrrinë dhe që i jep perspektivë zhvillimit të turizmit të Shalës së Bajgorës. Ministri Lekaj, duke i falënderuar dy […]

Shpërndaje

Ministri Pal Lekaj i jep fund kontestit me “Infrakos”-in për segmentin në hyrje të Pejës

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, me anë të një njoftimi në rrjetin social “Facebook”, ka bërë me dije se ka nënshkruar marrëveshjen me Ndërmarrjen Publike “Infrakos”, marrëveshje kjo që i jep fund kontestit gjyqësor mes Ministrisë së Infrastrukturës dhe “Infarkos”-it dhe lejon zhbllokimin e punimeve në segmentin rrugor M9, në […]

Shpërndaje

Ministri Lekaj ambasadorëve të vendeve të BE-së: Kjo është e vërteta e rrugës Deçan-Kufiri me Malin e Zi

Sot, me ftesë të ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj, ambasadorët e vendeve të BE-së, anëtarët e Këshillit për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore, të kryesuar nga ambasadorja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova dhe Komandanti i KFOR-it Salvatore Cuoci, vizituan punimet në rrugën Deçan-kufiri me Malin e Zi, ku u njoftuan […]

Shpërndaje

Ministri Pal Lekaj, propozohet të jetë nënkryetar i parë i AAK-së

Dje është konstituuar kryesia e re e partisë së kryeministrit, Ramush Haradinaj, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Ai i ka propozuar Këshillin Drejtues, përbërjen e kryesisë, e cila e ka marrë besimin e Këshillit Drejtues, sipas Statutit të Partisë. Në mesin e nënkryetarëve, Kryetari Haradinaj i ka rikonfirmuar besimin si […]

Shpërndaje

Reçica i përkushtuar për mbështetje të grupeve të cenueshme

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica tha se angazhimi dhe përkushtimi për rritjen e mirëqenies sociale në mënyrë gjithëpërfshirëse për të gjithë qytetarët, sidomos ndaj grupeve të cenuara është privilegj dhe njëherit përgjegjësi në kuadër të besimit që i është dhënë për të udhëhequr me Ministrinë e Punës […]

Shpërndaje

Reagimi i ministrit Lekaj pas aksidentit në Gllarevë ku humbën jetën tre qytetarë

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka reaguar pas aksidentit tragjik që ndodhi sot në Gllarevë. Lekaj ka apeluar tek të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion që të kenë kujdes dhe t’i respektojnë shenjat e komunikacionit. Reagimi i plotë: Vdekjet e sotme në Gllarevë të Klinës, si pasojë e një aksidenti, lajm […]

Shpërndaje