Faqe e sponsorizuar

“M&Sillosi” nis edhe 60 tonë miell drejt vendeve afrikane

Kompania “M&Sillosi” ka filluar eksportimin e kontingjentit të 25-të me 60 tonë miell drejt vendeve të Afrikës.Lidhur me këtë eksport, menaxheri i kontrollit të kualitetit, Ramadan Deliu, ka deklaruar për Ekonomia Online se suksesi i kompanisë “M&Sillosi” qëndron tek cilësia e miellit, teknologjisë bashkëkohore si dhe ekipit profesional. Deliu njoftoi […]

Shpërndaje

Ministri Reçica lanson në konsultime publike Koncept-Dokumentin për Skemën e Ndihmës Sociale

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica nëpërmjet një konference për medie ka lansuar sot në konsultime publike Koncept-Dokumentin për reformë të Skemës së Ndihmës Sociale, dokument i cili ka të bëjë drejtpërdrejt me mbrojtjen sociale të qytetarëve të Kosovës. Reçica tha se analizat rreth legjislacionit për asistencë sociale […]

Shpërndaje

Dr. Fotios Filippos Karantonis mjeku specialist në Kirurgjinë Plastike dhe Rikonstruktive,do të jetë në Spitalin Amerikan Kosovë me datën 2,3,4 Shtator 2019

Departamenti i Kirurgjisë Plastike dhe Rikonstruktive ne Spitalin Amerikan ofron shërbim elitar, teknologji & teknika bashkëkohore në fushën e kirurgjisë plastike duke synuar më së shumti në cilësinë, sigurinë dhe ofrimin e shërbimeve të personalizuara konform standarteve ndërkombëtare, gjithçka për të qenë në lartësinë e kërkesave të çdo pacienti. Në […]

Shpërndaje

Kanali EuroChannel fillon me transmetim në Artmotion

  Kanali i cili shpalosë kulturën evropiane përmes filmave dhe serialeve të ndryshëm, EuroChannel ka filluar transmetimin në platformën Artmotion. Duke i komentuar zhvillimet e fundit, Gustavo Vainstein, Drejtor Ekzekutiv i EuroChannel u shpreh: “Ne jemi jashtëzakonisht të lumtur që kemi filluar me transmetim të kanalit në Kosovë. Kosova është […]

Shpërndaje

MPMS dhe UNDP shpallin të hapur fazën e dytë të Programit të Vetëpunësimit

Ministria e Punës dhe Mirqenies Sociale (MPMS) në bashkëpunim me UNDP-në shpallin të hapur fazën e dytë të Programit të Vetëpunësimit, nëpërmjet së cilit do të mbështeten rreth 50 punëkërkues të riatdhesuar në tërë Kosovën dhe 21 punëkërkues të rregullt në rajonin e Prishtinës dhe Mitrovicës, në kuadër të projektit […]

Shpërndaje

Reçica takim lamtumirës ambasadorin O’Connell

Ministri në detyrë i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica priti sot në takim lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairí O’Connell. Siç njofton kumtesa, ministri Reçica falënderoi ambasadorin O’Connell për ndihmën dhe mbështetjen e Mbretërisë së Bashkuar dhënë Kosovës dhe institucioneve të saj, në të gjitha fazat […]

Shpërndaje

Greva në aeroportin “Adem Jashari”, menaxhmenti “suspendon” nëntë punëtorë

Pjesëmarrja në grevë i ka kushtuar me largim nga puna nëntë punëtorëve të Aeroportit Ndërkombëtar “Adem Jashari”. Kështu së paku pretendon kryetari i Sindikatës, Bashkim Latifi, i cili për Telegrafin ka thënë se menaxhmenti i ANP “Adem Jashari” ka suspenduar nëntë punëtorë të cilët kanë marrë pjesë në grevë. Ndryshe, […]

Shpërndaje

Reçica priti në takim lamtumirës Ambasadorin Ruairí O’Connell

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica priti sot në takim lamtumirës ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairí O’Connell. Ministri Reçica falënderoi ambasadorin O’Connell për ndihmën dhe mbështetjen e Mbretërisë së Bashkuar dhënë Kosovës dhe institucioneve të saj, në të gjitha fazat e shtetndërtimit. Ndërkaq, ambasadori O’Connell […]

Shpërndaje