Faqe e sponsorizuar

M&Sillosi, grumbullim rekord të grurit (VIDEO)

Këtë vit grumbullim rekord të grurit ka bërë fabrika kosovare M&Sillosi, e cila merret me produkte të tilla. Ata kanë mbledhur rreth 95 përqind të grurit nëpër tokat kosovare. Cilësinë e lartë të grurit e argumentojnë me analizat në laboratorin e fabrikës, ata thonë se mielli është shumë kualitativ. Nga […]

Shpërndaje

​ANP “Adem Jashari” lanson linjën Prishtinë-Malmo

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” LKIA, nga sot lidhet me qytetin e bukur Malmo të Suedisë përmes Kompanisë Ajrore Europiane “Air Mediterranean”. Këtë lajm e ka bërë të ditur ANP “Adem Jashari”: Destinacioni i shumë kërkuar Malmo! Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ LKIA, nga sot lidhet me qytetin […]

Shpërndaje

Pas rihapjes, 34 fluturime të parapara të dielën në Aeroportin e Prishtinës

34 fluturime janë paraparë për të dielën, në ditën e parë të rinisjes së punës në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Prej tyre,17 janë në arritje dhe 17 fluturime në shkuarje. Zëdhënësi aeroportit, Bujar Gashi, ka thënë se janë ndërmarrë të gjitha masat për të rifilluar fluturimet. “Sot gjatë […]

Shpërndaje

Aeroporti i Prishtinës ka një njoftim me rëndësi për udhëtarët

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës, “Adem Jashari”, ka njoftuar se nuk ka ndalesa në pranimin e udhëtarëve pavarësisht nacionalitetit të tyre. Kjo është bërë e ditur në një shkrim në Facebook nga ANP “Adem Jashari”. “Njoftojmë të gjithë udhëtarët tanë se Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’, nuk ka restriksione në […]

Shpërndaje

Realizohet fluturimi i parë në Aeroportin e Prishtinës, pas 3 muajsh ndërprerje

Ministria e Shëndetësisë ka caktuar datën e 28 qershorit për të lejuar përsëri fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës. E ANP, sot, përmes një postimi në “Facebook”, u ka uruar mirëseardhje udhëtarëve të parë që mbërritën në Kosovë pas pandemisë. “Eshtë kënaqësi të mirëpresim fluturimin e parë Basel me Air […]

Shpërndaje

Nga nesër në Aeroportin e Prishtinës duhet të shkoni 3 orë para fluturimit, lexoni edhe rregullat e tjera

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, sot është takuar me kreun e Agjencisë së Aviacionit Civil të Kosovës, Bujar Ejupin, dhe përfaqësuesit e Aeroportit “Adem Jashari”, me të cilët ka diskutuar për masat e marra nga këto institucione para fillimit të fluturimeve më 28 qershor. Abrashi në një njoftim në profilin […]

Shpërndaje

Aeroporti i Prishtinës deklarohet rreth datave të operimit të fluturimeve

Aeroporti Ndërkombtar i Prishtinës “Adem Jashari” është shprehur i gatshëm për rifillimin e fluturimeve, por për këtë thotë se vendos Qeveria e Kosovës. Përmes një postimi në Facebook, ANP thotë se kanë pranuar kërkesa të shumta për t’u informuar rreth datave të operimit të fluturimeve. “Qeveria e Kosovës, është autoriteti […]

Shpërndaje

Anulohen fluturimet e datës 19, 20 dhe 21 qershor

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, ka njoftuar se janë anuluar fluturimt e datës 19, 20 dhe 21 qershor. Përmes një postimi në faqen zyrtare, ANP’ja ka lutur udhëtarët që për të dhëna shtesë të kontaktojnë me kompanitë ajrore. “Ju informojmë se fluturimet e datës 19, 20 dhe 21 Qershor […]

Shpërndaje