Showbiz

Kështu e sheh Morena jetën pas Koronavirus

Bukuroshja dhe këngëtarja kosovare nuk dihet se a është kthyer në Turqia në Kosovë gjatë pandemisë, por ajo ka një mendim se si do të duket bota pas kësaj pandemie Morena nuk ka qenë shumë aktive edhe me foto nga karantina sikurse kanë qenë shumë modele nëpër botë sot. Madje […]

Shpërndaje

Del kënga e Era Istrefit me Arash e Ilkay

Era istrefi ka publikuar bashkëpunimin më të ri muzikor. “No Maybes” titullohet kënga e re e DJ Ilkay Sencan, ku mysafirë janë këngëtarja shqiptare dhe këngëtari i njohur iranian-suedez, Arash. Kënga është ritmike e zhanrit POP, dhe është realizuar nga vet producenti dhe DJ, Ilkay Sencan. Këngëtarja kohëve të fundit […]

Shpërndaje

Robert Berisha falënderon Qendrën e Studentëve për kujdesin

Robert Berisha këto ditë po qëndron në karantinë. Robert Berisha dhe disa udhëtarë të tjerë që erdhën nga shtetet tjera, po qëndrojnë të mbyllur në karantinë, në Qendrën e Studentëve në Prishtinë. Këngëtari gjatë këtyre ditëve ka qenë shumë i komentuar lidhur me veprimet e tij që nga mbyllja në […]

Shpërndaje

Lufta kundër koronavirusit, Ralph Lauren dhuron 10 milionë dollarë

Fondacioni i kompanisë Ralph Lauren ka dhuruar 10 milionë dollarë për ta luftuar koronavirusin. Ndërsa bota merret me krizën e koronavirusit, Ralph Lauren dhe ndërmarrja e tij janë duke u rritur për të ndihmuar ata që kanë nevojë, shkruan Vogue. Këtë mëngjes, dizajneri njoftoi se Fondacioni i kompanisë Ralph Lauren […]

Shpërndaje

Kim kujton udhëtimin në Paris, thotë se i mungon ai vend

Kim është bërë nostalgjike për ditët që kaloi në Paris. Kim Kardashian gjatë ditës së sotme ka hapur arkivat e fotografive nga udhëtimi në Paris. Ajo publikoi një sërë imazhesh, ku shfaqet e veshur me kostum lëkure me ngjyrë rozë dhe pozoi e ulur në një karrige. Kim tha se […]

Shpërndaje

Aktori Mark Blum ndërron jetë pas infektimit me koronavirus

Pas komplikimeve shëndetësore si pasojë e infektimit me koronavirus, ka vdekur Mark Blum Mark Blum, i cili luajti në filma të tillë si “Desperately Seeking Susan” dhe serinë e fundit televizive “YOU”, ka vdekur si pasojë e komplikimeve nga koronavirusi, shkruna The Independent. Aktori ishte 69 vjeç, kurse lajmin për […]

Shpërndaje

Mariah Carey, Alicia Keys dhe Billie Eilish me performanca nga shtëpia, për bamirësi

Yjet botërore po mbajnë koncerte nga shtëpia për bamirësi. Billie Eilish, Mariah Carey dhe Alicia Keys do të performojnë nga shtëpia, kurse paratë e mbledhura do t’i dhurojnë për bamirësi në luftën kundër koronavirusit, shkruan BBC. Yjet me distancë shoqërore do të këndojnë ‘live’ nga shtëpitë e tyre, për një […]

Shpërndaje