Showbiz

Bes Kallaku feston ditëlindjen, ky është urimi i Xhensilës

Xhensila e ka uruar publikisht Besin me rastin e ditëlindjes. Komediani i njohur shqiptar, Bes Kallaku, sot feston ditëlindjen. Ai ka mbushur 35-vite jetë dhe me këtë rast nuk kanë munguar urimet e shumta dhe befasia që i kanë bërë familja. Nuk mungoi as urimi i bashkëshortes së tij Xhensila […]

Shpërndaje

Bebe Rexha publikon pamje nga provat për “AMA 2020”

Bebe Rexha duket e veçantë në paraqitjen e fundit. Prej disa muajsh është bërë e ditur se “American Music Awards 2020” do mbahet më 22 nëntor, shkruajnë mediat e huaja. Është Dua Lipa e vetmja shqiptare e nominuar në dy kategori, “Artistja e preferuar femër’” dhe atë “Kënga e preferuar”. […]

Shpërndaje

Ilir Shaqiri publikon këngën “Ti Shqipëri o mall i zjarrtë”

Ilir Shaqiri e ka publikuar këngën e re. Këngëtari i mirënjohur i skenës shqiptare, Ilir Shaqiri e ka publikuar projektin e ri muzikor. “Ti Shqipëri o mall i zjarrtë”, titullohet kënga e veçantë e cila vjen e realizuar edhe me videoklip. Kjo këngë madhështore i dedikohet Shqipërisë, teksa edhe pak […]

Shpërndaje

Aurela Gaçe në zi, humb njeriun e dashur

Familja e këngëtares, Aurela Gaçe është në zi pasi gjyshi i bashkëshortit të saj është ndarë nga jeta. Si ajo ashtu dhe vajzat e saj kanë qenë tepër të lidhura me të dhe humbja e tij i ka trishtuar shumë. Këngëtarja ka ndarë një foto krah tij, duke i bërë […]

Shpërndaje

Albulena Ukaj publikon këngën “Sekreti”

Këngëtarja shqiptare, Albulena Ukaj e ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor. “Sekreti”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar edhe me videoklip. Për muzikën e kësaj kënge u kujdes Ardian Kastrati, me tekst u mor Alban Ukaj. Kënga është pëlqyer shumë nga publiku.Kjo vihet re nga komentet […]

Shpërndaje

Pas vdekjes së Valentinës, Labi pyet qeveritarët: A po filloni me ndërtu ju spitalin, apo ne si qytetarë e diasporë

Labi i drejtohet me një pyetje klasës politike. 24-vjeçarja nga Ferizaj, Valentina Ibrahimi, dy ditë më parë ndërroi jetë ngase nuk mundi t’i përballojë sëmundjes së leukemisë. Valentina po trajtohej në Turqi, ndërsa për shërimin e saj nevojitej shumë e madhe, për këtë filloi një aksion për të grumbulluar para […]

Shpërndaje

Xhirimet për “Black Panther” do të vazhdojnë në korrik 2021

Xhirimet e shumëpritura të “Black Panther” do të fillojnë në korrik 2021, sipas një raporti të ri. Filmi superhero i Marvel fillimisht ishte planifikuar të fillonte xhirimet në mars 2021, por vdekja tragjike e aktorit kryesor, Chadwick Boseman, vonoi planet ndërsa kasti dhe ekipi i saj nuk ishin të gatshëm […]

Shpërndaje