Showbiz

Një ekspozitë personale, përtej pritshmërive, përtej vizualitetit, aty ku edhe arti theksohet “Përtej”

Në ambietet e Galerisë së Ministrisë së Kulturës, më 4 mars 2020, në orën 19:00, bëhet ceremonia e hapjes së ekspozitës personale të piktores Argenita Fetahu, e titulluar “Përtej.” “Veprat e saj kanë një pikë referimi, eksperiencën e vet artistes, ndjeshmërinë, raportin mes të shkuarës dhe të tashmes. Imazhet gjysmë […]

Shpërndaje

Dua Lipa nis provat për performancën në Australi

Dua Lipa së fundi ka udhëtuar për në Australi. Dua Lipa të shtunën do të performojë në Sidnej të Australisë, ndërsa tashmë ka filluar provat për atë paraqitje. Ajo publikoi disa imazhe në rrjete sociale, në të cilat shfaqet e veshur me një palë pantallona të bardhë dhe këmishë shumëngjyrëshe. […]

Shpërndaje

Rita Ora dhe Ava Max nominohen në “Spotify Awards”

Telemundo njoftoi se do të transmetojë edicionin e parë të Spotify Awards ekskluzivisht në Shtetet e Bashkuara, direkt nga Meksika, të enjten, 5 mars 2020. Nikoqir të këtij eventi janë Danna Paola, Luisito Comunica, Franco Escamilla dhe Angela Aguilar, shkruan Telemundo. Ky edicion inaugurues i ndarjes së çmimeve, do të […]

Shpërndaje