Shëndetësi

Bëni çdo ditë dush? Ja çka thotë shkenca!

Sapuni largon vajrat natyrore nga lëkura juaj, duke e bërë atë më të thatë dhe të ashpër.Gjithashtu shamponi i bën flokët të duken më të thata dhe më të dobëta, transmeton parrotlla.net. Trupi ynë është i aftë për ta mbajtur veten të pastër dhe nëse bëni çdo ditë dush ju i […]

Shpërndaje

Ja arsyet pse duhet të konsumoni uthull molle çdo mëngjes

Në vazhdim iu paraqesim 10 arsyet pse duhet të konsumoni uthull molle në mëngjes: -Forcon dhëmbët tuaj -Uthulla është e pasur me kalium (Kaliumi është një mineral vital që forcon muskujt tuaj,transmeton impluset nervore dhe   aktivitetin e zemrës). -Rregullon balancën e pH tuaj -Parandalon sëmundjet e shumta -Ka veti […]

Shpërndaje

Shëroni tiroidet me vetëm një përbërës natyral

Ajo është e vendosur në bazën e qafës dhe ka formën e fluturës, transmeton parrotlla.net. Egzistojnë dy lloje të çrregullimeve tiroide : Hyperthyroidism hypothyroidism. Kur gjëndra tiroide është tepër aktive dhe liron shumë tiroide në gjak shfaqet hyperthyroidism. Simptomat janë: Probleme me gjumin Djersitje Ndjenja e nxehtit Ndryshimi në zorrë […]

Shpërndaje

Lëngu që largon toksinat nga trupi juaj

Megjithatë ka edhe mënyra natyrale që ju të mund të ndiheni të lirë nga këto toksina ose helme që i bëjnë dëm trupit tuaj. Më poshtë ju sjellim një lëng që është shumë i lehtë për t’u përgatitur dhe ka përbërës që janë shumë të mirë për shëndetin si dhe […]

Shpërndaje