Opinione

Se a do të lirohen Thaçi e të tjerët me kusht për t’u mbrojtur në liri kjo varet shumë nga disa faktorë

Shkruan: Haki Imeri Se a do te lirohen Thaçi e te tjeret me kusht per tu mbrojtur ne liri kjo varet shume nga disa faktor; mediat , grupet parapolitike qe jane kamufluar si parti, grupet paramilitare qe proklamohen si “çlirimtar”, bejne propagande orkestrojne , shantazhojne, individet ,shoqerine qe mbeshtet ligjin […]

Shpërndaje

Fetahu: Edhe arti flet me ngjyrat kuq e zi

Për t’u përshtatur me simbolikën kombëtare të flamurit kuq e zi, artistja Argenita Fetahu ka vendosur që artin e pikturës ta aplikojë në fytyrën dhe duart e njeriut, ku ngjyrat dominante të flamurit ka arritur t’i shkrijë në një art më të rrallë. Artistja piktore ka hedhur ngjyrat e saj […]

Shpërndaje

Fetahu: Edhe arti flet me ngjyrat kuq e zi

Për t’u përshtatur me simbolikën kombëtare të flamurit kuq e zi, artistja Argenita Fetahu ka vendosur që artin e pikturës ta aplikojë në fytyrën dhe duart e njeriut, ku ngjyrat dominante të flamurit ka arritur t’i shkrijë në një art më të rrallë. Artistja piktore ka hedhur ngjyrat e saj […]

Shpërndaje

Gani Geci: Jemi në LDK se Rugova ka qenë i shkollum, se për si Ramushi jemi edhe vetë

Ish-anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, ka rrëfyer për kohën kur kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, i kishte bërë ofertë të anëtarësohej në partinë e tij. Geci, i ftuar në emisionin ‘Personale’, ka thënë se arsyeja përse iu kishte bashkëngjitur LDK’së ishte figura e ish-presidentit të ndjerë, Ibrahim […]

Shpërndaje

Gazetarja austriake i përshkruan si “heronj politik” Vjosa Osmanin e Albin Kurtin pas situatës së Speciales

Gazetarja austriake, Adelheid Wölfl, në një analizë të shkruar në mediumin prestigjioz vjenez ‘Der Standard’, lidhur me ish-anëtarët e UÇK’së që po akuzohen nga Gjykata Speciale për krime lufte, me titullin ‘Ish-luftëtarët në Kosovë do mbajnë përgjegjësi’, ka trajtuar edhe çështjen e fatit politik pas situatës së Speciales. Ajo, ndër […]

Shpërndaje